Atgarsiai iš Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Vilniaus rajono savivaldybės tarybos 2010-05-07 posėdyje buvo svarstyta apie 60 svarbių rajono žmonėms klausimų.
 
Buvo patikslintas 2010 metų biudžetas, patvirtinta š. m. pirmojo ketvirčio biudžeto vykdymo ataskaita, leista atskiriems gyventojams privatizuoti būstus, daliai, motyvuotai prašiusių asmenų, sumažinti nekilnojamojo turto mokesčiai, patvirtintos savivaldybės įmonėms audituotos metinės finansinės ataskaitos, pritarta kai kurių mokyklų parengtiems strateginiams planams, patvirtinta ikimokyklinių įstaigų veikla vasaros laikotarpiu, patvirtintos rajono teritorijoje tvarkymo ir švaros taisyklės, 2010 m. socialinių paslaugų planas, patikslintas 2008-2015 metų rajono savivaldybės strateginis plėtros veiklos planas, patvirtinti naujų gatvių pavadinimai, kai kurie parengti detalieji planai. Kaip visada trumpai ir aiškiai išdėstė savo rengtus dokumentus Investicijų skyriaus vedėjas Vaclav Kondratovič, todėl nekilo dėl jų jokių abejonių. Laiku susirūpinta buvusių karjerų rekultivacija, aikštelių stambiagabaritinėms atliekoms bei žalių atliekų kompostavimo reikmėms skyrimu. Praktiškai visi svarstyti ir čia nepaminėti klausimai nekėlė didesnių diskusijų, o jei jos ir buvo, pasistengta vietoje galimai pataisyti.
 
Vis dėlto, posėdis paliko tam tikrą kartėlį. Prieš posėdį kieme laukė būrelis rajono gyventojų, siekiančių savivaldybės tarybos posėdyje pasisakyti jiems rūpimu klausimu. Nors tarybos narys Gintaras Karosas ir aš prašėme pasibaigus posėdžiui leisti kelioms minutėms tai padaryti, buvo ieškoma įvairių priežasčių netenkinti prašymo. Vieni tvirtino, kad žino, ko jiems reikia, kiti, kad gali būti sujaukta jų asmeninė darbotvarkė ir kt. Leisti ar ne, yra savivaldybės tarybos kompetencija, tad buvo apsispręsta balsuoti. Deja, daugumos valia nebuvo leista.
 
Teko padaryti po posėdžio šiuo klausimu pareiškimą. Pabrėžiau, kad posėdžio darbotvarkės toks leidimas niekaip nepakoreguotų, nes būtų leista pasisakyti po posėdžio. Kadangi buvo planuota dirbti iki 15 val., o posėdis baigėsi anksčiau, nesudarytų trukdžių ir abejojusiems tarybos nariams dėl jų tolesnės asmeninės darbotvarkės. Pabrėžiau, kad tokia tarybos pozicija nekonsoliduoja rajono bendruomenės, o toks daugumos sprendimas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (toliau – LLRA) partijai daugiau kenksmingas, nei naudingas, nes rodo ne tik nepagarbą atvykusiems iš toliau rajono žmonėms, bet ir silpnumą bei baimę už galimai nepatogią, atvykusių žmonių grupelės atstovo, trumpą kalbą.
 
Vis dėlto, įspūdžius norėčiau baigti teigiamu pokyčiu rajono savivaldybės tarybos veikloje. Mūsų tokį siūlymą dėl leidimo atvykusiems pasisakyti palaikė ir keletas LLRA frakcijai atstovaujančių narių. Norisi tikėti, kad tokių tarybos narių daugės.
 
Nuotraukoje: G. Paviržis

Voruta. – 2010, geg. 22, nr. 10 (700), p. 3.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra