Atgal į praeitį

Autorius: Data: 2015-07-10 , 12:50 Spausdinti

Liepos 4 – 6 dienomis jau XVI – tą kartą vyko tarptautinis gyvosios eksperimentinės archeologijos festivalis „Gyvosios archeologijos dienos  Kernavėje“

Ilgasis, tris dienas trukęs savaitgalis, Kernavėje buvo pažymėtas  renginiu, skirtu paminėti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Į jį suplaukė  Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos eksperimentinės archeologijos meistrai. Jie parodė, kaip buvo gaminami titnaginiai, akmeniniai ir geležiniai įrankiai, kalami ginklai, lipdomi ir žiedžiami puodai, gaminama apranga, apavas, kaip ruošiamas maistas. Pirmą kartą buvo pristatomos ir Viduramžių  pirties tradicijos, odos apdorojimo ypatybės, žirgo ir raitelio aprangos detalės ir dar daugybė mūsų protėvių buities rekonstrukcijų. Taip pat buvo galima susipažinti su Vikingų gyvenimo būdu.  Į jį atvykę dalyviai galėjo ne tik visa tai stebėti, bet ir patys išbandyti, kaip užkurti ugnį ar nulipdyti puodą, paragauti senovinių patiekalų,  išmėginti taiklumą šaudant iš lanko ir pasirgti už savo riterį favoritą mūšyje.    Festivalis suteikė progą pasivaikščioti po viduramžišką miestą ir pamatyti visas to meto realijas: ir klajojančius muzikantus, ir klounus, ir pirklius, valkatas. O kur dar šiurpą keliantys Viduramžių teismai ir juose besidarbuojantys budeliai? Į renginį atvykę su tėveliais vaikučiai dalyvavo įvairiuose edukaciniuose  konkursuose.

Džiugu, kad festivalis pritraukia ir mokslininkų, tokių kaip: doc. dr.   A. Luchtanas, doc. dr. G. Vėlius, dr. R. Vengalis,  kurie Kernavės archeologijos muziejuje skaitė paskaitas apie vietovės tyrinėjimus. Taip pat muziejuje veikė V. Daraškevičiaus meninės fotografijos paroda „Traumpiausios nakties paslaptis“.

 XVI – tą kartą vykęs festivalis leido  bent trumpam sugrįžti į praeitį, pajusti viduramžišką mūsų protėvių gyvenimo būdą ir paskatinti dar labiau puoselėti ir saugoti istorines, kultūrines vertybes.

Jolanta ZAKAREVIČIŪTĖ

Autorės nuotr.

Istorija Kernavė Kultūra Liepos 6-oji Lietuva - Estija Lietuva - Latvija Lietuva - Lenkija Lietuva - Rusija Naujienos Renginiai Sena Voruta , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra