Ateinančią savaitę Vilniuje bus švenčiami Aušros Vartų atlaidai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Sekmadienį, 2010 m. lapkričio 14 d. prasidės, ir visą ateinančią savaitę Vilniaus Aušros Vartų šventovėje vyks tradiciniai Gailestingumo Motinos Globos atlaidai, kasmet švenčiami nuo 1735 metų.

Šiemetinių Aušros Vartų Marijos atlaidų tema: „Marija – Dievo ir žmonių Tarnaitė“. Taip pat ir kiekviena atlaidų diena turės savo temą – bus apmąstomi Marijos gyvenimo ir jos dalyvavimo Išganymo misijoje slėpiniai.

Jau atlaidų išvakarėse, šeštadienį, lapkričio 13-ąją, 10 val. bus giedamas Švenčiausiosios Mergelės Marijos Akatistas ir 11 val. bus aukojamos inauguracinės Mišios prie atviro koplyčios lango. Vėliau, 15 val. šv. Teresės bažnyčioje bus aukojamos Mišios liginiams, 17 val. bažnyčios kriptoje vyks Švenčiausiojo Sakramento adoracija, o 18.30 val. bus kalbamas Rožinis Aušros Vartų koplyčioje.

Atlaidų dienomis nuo sekmadienio iki sekmadienio Mišios koplyčioje arba bažnyčioje bus aukojamos 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, ir 19.00 val. Kasdien 10.30 val. bus meldžiamasi už kunigus; 17.00 Šv. Teresės bažnyčios kriptoje vyks Švenčiausiojo Sakramento adoracija, o 18.30 val. Aušros Vartų koplyčioje bus kalbamas Rožinis.

Sekmadienį, lapkričio 14 d. 11 val. Mišias aukos visi Lietuvos vyskupai. Antradienį, lapkričio 16-ąją, Aušros Vartų Gailestingumo Motinos liturginės šventės dieną 11 val. Mišias aukos Vilniaus arkivyskupas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Kiekvieną atlaidų dieną 11 val. Mišias transliuos Marijos radijas.

Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motinos šventovės rektorius monsinjoras Jan Kasiukiewicz kviesdamas į šiemetinius atlaidus, rašo: „Tepripildo mus šiemetiniai atlaidai ramybės ir susitaikinimo – juk su mumis budi viską suprantanti, kiekvieną iš mūsų mylinti, pilna meilės ir gailestingumo Motina. Ji mus globoja ir moko savo gyvenimo pavyzdžiu.

Privalome tikėti, kad dabartiniame pilname pykčio, apmaudo, pavydo, gobšumo, smurto, patyčių ir paniekos pasaulyje, kuriame taip trūksta supratimo, kantrybės ir švelnumo, tik Marija savo Globos apsiaustu gali apsaugoti mus nuo blogio […]. Į ateitį einame keliu pro Aušros Vartus, kuriuose budi ir mūsų kelionę saugo mūsų Motina. Todėl su džiaugsmu ir pasitikėjimu šaukimės Jos apgynimo ir globos – „Tavo apgynimo šaukiamės, Šventoji Dievo Gimdytoja!“

Dainiaus Tunkūno nuotr.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra