Ataskaitoje apie narkotikų problematiką Europoje Komisija ragina ES šalis vienodinti požiūrį ir derinti veiksmus

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. lapkričio 5 d. Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (EMCDDA) paskelbtoje ataskaitoje atskleidžiama, kad narkotikų rinka tampa įvairiapusiškesnė, o įvairių narkotikų ir alkoholio rūšių suvartojimas didėja.
 
Daugiausiai suvartojama kokaino ir heroino, tačiau Rytų ir Šiaurės Europai plinta kiti narkotikai, ypač metamfetaminai. Vilčių teikia mąžtąs kanapių vartojimas jaunimo tarpe, tačiau nuolat ir intensyviai jomis besisvaiginančiųjų skaičius gali siekti net 2,5% jaunų europiečių.
 
Už teisingumą, laisvę ir saugumą atsakingas Europos Komisijos narys Žakas Baro komentavo ataskaitos išvadas: „Europos Komisija ragina valstybes nares veikti vieningai ir koordinuotai naudojantis ne tik EMCDDA pateikta statistika, bet ir Europolo bei Eurojusto agentūromis, kurios specializuojasi kovoti su nusikalstama veikla visoje Europoje. Laikas pripažinti, kad kova su narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu nebegali vykti vien tik valstybių viduje. Nusikaltimams nebeliko sienų, tačiau Europos valstybės dažnai imasi tarpusavyje nesuderintų veiksmų. Europos Komisija daugiau nei dešimt metų stengiasi įveikti šalių nesusikalbėjimą. Tikiuosi, kad naujoji Lisabonos sutartis padės suteikti naujų paskatų kovai su narkotikų platinimu ir kitais su narkotikais siejamais nusikaltimais.“
 
EMCDDA ataskaita lietuvių kalba skelbiama adresu:

http://www.emcdda.europa.eu/attachements.cfm/att
93236_LT_EMCDDA_AR2009_LT.pdf

Sena VorutaKomentarai


Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra
www.cutestockfootage.com