Aštuntosios Valdovų rūmų rėmėjų pagerbimo iškilmės

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kaip ir kiekvienais metais Valdovų rūmų paramos fondas vilniečius ir miesto svečius sukvietė į Katedros aikštėje prie atkuriamų Lietuvos valdovų rūmų vykstančias tradicines aštuntąsias Valdovų rūmų rėmėjų pagerbimo iškilmes. Šių metų iškilmės ypatingos tuo, jog jos minimos kartu su Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio švente. O Lietuvos didžiosios kunigaiškstystės Valdovų rūmų atkūrimas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos tūkstantmečio programos projektų.
 
Prieš iškilmes visus susirinkusius linksmino ir viduramžiškus šokius atliko Pilies festivalio kolektyvai „Banchetto musicale“, „Festa Cortese“ ir vokalinis moksleivių ansamblis ,,Lirum“. Prasidėjus iškilmių ceremonijai kaip ir kiekvienais metais renginio dalyvius pirmieji pasveikino LR Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas plk. Algirdas Radzevičius.
Valdovų rūmų paramos fondo šauklys aktorius Darius Rakauskas perskaitė poeto Marcelijaus Martinaičio iškilmingą tekstą pagerbiant Valdovų rūmų statytojus, rėmėjus ir talkininkus. Buvo dėkota už paramą, nuoširdumą ir patriotizmą, kuriuo jie apgynė šią mūsų valstybingumo viziją – Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmus, dėl kurios reikšmės ir gyvybingumo kartais buvo abejojama. Publika pakartojo šauklio žodžius su atgarsiu Valio! Valio! Valio!
Šventės dalyviams ir rėmėjams sveikinimo žodį tarė Fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys, Nacionalinio muziejaus LDK Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas, J.E. Prezidentas Algirdas Brazauskas, LR Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Regina Narušienė. Po sveikinimo žodžių Vidaus reikalų ministerijos orkestras atliko muzikinę programą.
Per Valdovų rūmų rėmėjų pagerbimo iškilmes įteikiami metų Garbės, Didžiojo statytojo ir Statytojo diplomai. Fondo valdybos pirmininkas Algirdas Vapšys, Valdovų rūmų paramos fondo direktorius Edmundas Kulikauskas įteikė 2009-ųjų metų diplomus ir padėkas: Garbės Statytojo diplomai, aukojusiems 10 000 litų ir daugiau, įteikti – Lietuvos soroptimisčių klubų sąjungai už paramą ir nuolatinį dalyvavimą Fondo veikloje, Mildai Skučas Napjus už paramą atkuriant Saulės laikrodį, UAB „Remmers baltica“ už paramą fasadiniais dažais. Atskirai bus įteiktas Garbės statytojo diplomas UAB ,,Alytaus prekyba“.
Statytojo diplomai įteikiami rėmėjams aukojusiems 1 000 litų ir daugiau. Diplomai išrašyti 22 rėmėjams iš Lietuvos ir užsienio: Aidas Baškys, Kristina Brazauskienė. Algimantas ir Virginija Čerškai, Renoldas Čėsna (Australija), Jurgis ir Ona Damas (JAV), Marija Damijonaitytė – Damas (JAV), Jurgis ir Anelė Dragūnevičiai (JAV), Ivor Renė ir Onutė Damaitė Fielding (JAV), Dominik Hauser (Austrija), Kęstutis ir Vitalija Kebliai (JAV), Napalys ir Laimutė Kitkauskai;, Ramūnas ir Skirma Kondratai, Mečio ir Janinos Mikutaičių šeima (JAV), Vilimas ir Saulė Naureckai (JAV), Mykolas ir Audronė Pakščiai (JAV), Algirdas, Aistė ir Rasa Pilveliai, Žilvinas Radavičius, Algirdas ir Aušra Saulis (JAV), Viktoras ir Milda Šatai (JAV), Aleksandra Vankavičienė (JAV), Jurgis, Jonė ir Linas Žalkauskai (Australija). Aras ir Lina Žliobos (JAV).
Išduoti du Padėkos diplomai. Pirmas diplomas skirtas Lietuvos Respublikos Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai už informacijos skleidimą visuomenei transliuojant daugiau kaip 200 video klipų apie Valdovų rūmus.
Antras Padėkos diplomas skirtas Pasaulio lietuvių bendruomenės fondui, jo aktyviam direktoriui taip pat vienam iš Fondo steigėjų Vytautui Kamantui ir iždininkui Juozui Lukui už sutelktą užsienio lietuviu paramą, iš viso apie 67 000 JAV dolerių.
Iškilmių programą vedė aktorius Gediminas Storpirštis, o užbaigė smagiu maršu Vidaus reikalų ministerijos orkestras.
 
Nuotraukose:
1. Tradicinių aštuntųjų Valdovų rūmų rėmėjų pagerbimo iškilmių renginio svečiai
2.  Valdovų rūmų rėmėjų pagerbimo iškilmių muzikinės programos atlikėjai – LR Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, meno vadovas ir vyr. dirigentas plk. Algirdas Radzevičius
3.
Valdovų rūmų paramos fondo direktorius E. Kulikauskas ir valdybos pirmininkas A. Vapšys įteikia Garbės statytojo diplomą Mildai Skučas Napjus už paramą atkuriant Saulės laikrodį

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra