Aštuntoji „Vilniaus jovarų“ šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Autorius: Data: 2016-06-20 , 12:00 Spausdinti

Aštuntoji „Vilniaus jovarų“ šventė Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje

Juodšilių „Šilo“ gimnazijos klasės orkestras (vad. Saulius Balsys) pradėjo aštuntąją „Vilniaus jovarų“ šventę

 

Jolanta NOVOPAŠINIENĖ, Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazijos Ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja, lietuvių kalbos mokytoja

Sodams apsipylus žiedais, gegužės pabaigoje, Juodšilių „Šilo“ gimnazija sukrunta kaip skruzdėlynas. Tam yra svari priežastis – artėja tradicinė „Vilniaus jovarų“ šventė, į kurią renkasi visos Vilniaus rajono lietuviškos mokyklos. Šį pavasarį, gegužės 20-ąją, vyko aštuntoji Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno šventė. Kasmet gausybę mokinių suburiantis renginys šiemet sulaukė kaip niekad daug meno kolektyvų – šventėje dalyvavo devyniolika įvairių ugdymo įstaigų: lopšeliai-darželiai, pradinės, pagrindinės mokyklos, gimnazijos.

Aštuntąją Vilniaus jovarų“ šventę pradėjo Juodšilių „Šilo“ gimnazijos, vadovaujamos direktorės Rasos Agintienės, antrokų pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Sauliaus Balsio. Norime pasidžiaugti, kad esame pirmoji mokykla visame Pabaltijyje, kurioje yra įkurtas klasės orkestras. Iniciatyva ir mintis įkurti pučiamųjų klasės orkestrą kilo vienam iš gimnazijos ugdytinių tėvų – Sauliui Balsiui, kuris suorganizavo susitikimą su oficialiu „Yamaha“ atstovu iš Olandijos Vincent de Leur. Šio susitikimo rezultatas – 2a klasėje įkurtas ir nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio veikiantis pučiamųjų klasės orkestras, kuris smagiai pradėjo ir šių metų „Vilniaus jovarų“ šventę.

Šventės sumanytojai bei nuolatiniai, ištikimieji svečiai (iš kairės): Algimantas Masaitis, lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas, Aldona Kodytė, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos narė, Danguolė Sabienė, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė, Jonas Vasiliauskas, Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas

Nuskambėjus orkestro garsams, renginio vedėjai Alma Klimavičiūtė, Kamilė Kazlauskaitė, Martynas Narkevičius ir Audrius Kubilius pasveikino šventės dalyvius ir svečius Salomėjos Nėries posmais apie pavasarį ir pakvietė į sceną Algimantą Masaitį – lietuvių švietimo draugijos ,,Rytas“ pirmininką bei vieną iš ,,Vilniaus jovarų“ šventės sumanytojų ir organizatorių – jis palinkėjo dalyviams ir svečiams geros nuotaikos, skambios dainos, trankaus šokio. Netrukus nuskambėjo Danguolės Sabienės, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkės, taip pat vienos iš šios šventės sumanytojų ir organizatorių, bei Jono Vasiliausko, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjo, sveikinimo kalbos.

Garbius svečius (Joną Vasiliauską, Danguolę Sabienę, Aldoną Kodytę, Algimantą Masaitį) svetingai pasitinka Juodšilių „Šilo“ gimnazijos direktorė Rasa Agintienė (antra iš kairės)

Meno šventės koncertinę programą pradėjo Juodšilių ,,Šilo“ gimnazijos moksleivių pasirodymas, jie, vadovaujami muzikos mokytojos Aurelijos Gvozdzinskienės, atliko lietuvių liaudies dainą „Šaly kelio jovaras stovėjo“ bei Lauros Remeikienės dainą „Tuk, širdele“. Gera nuotaika dalijosi Mickūnų bei Rudaminos darželių kolektyvai. Scenoje pasirodė pradinių, pagrindinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai iš Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Veriškių, Kalvelių „Aušros“, Riešės, Rukainių, Eitminiškių ir jos skyrių, Paberžės „Verdenės“, Marijampolio M. Lukšienės, Nemenčinės Gedimino, Lavoriškių, Rudaminos „Ryto“, Buivydiškių ir jos skyrių, Bezdonių „Saulėtekio“ mokyklų. Po visų mokyklų pasirodymų buvo padėkota šventės rėmėjams: Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai, Vytauto Landsbergio fondui, Cingų labdaros fondui, uždarajai akcinei bendrovei „Rūta“ ir įteiktos dovanos šventėje dalyvavusiems kolektyvams.

Rukainių gimnazijos mokinės susikaupusios laukia, kada galės atlikti sutartinę „Žilvitis augo“ ir lietuvių liaudies ratelį „Žaliam sode“. Mokinių vadovės – mokytojos Ilona Kutrevičienė, Alicija Ragucka ir Nijolia Balcevič

Atsisveikindami šventės vedėjai padėkojo visiems ir palinkėjo nepamiršti lietuviško žodžio, dainos, šokio ir šėlstančio, obelų žiedais putojančio pavasario. „Gražaus pavasario, saulėtos vasaros, puikios nuotaikos. Iki malonių pasimatymų“, – taip atsisveikino su visais Alma, Audrius, Kamilė ir Martynas.

Šaunieji šventės vedėjai Juodšilių „Šilo“ gimnazijos gimnazistai Audrius Kubilius ir Alma Klimavičiūtė puikiai nusiteikę, jaunatviškai, žaismingai kvietė į sceną visus į šventę atvykusius kolektyvus

Straipsnio autorė Jolanta Novopašinienė ir lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis

„Vilniaus jovarų“ šventė kasmet pritraukia vis daugiau ir daugiau dalyvių. Tradicija virtęs renginys ne tik dovanoja gerą nuotaiką, bet ir primena apie artėjančią vasarą bei į pabaigą einančius mokslo metus. Ši šventė suburia gausybę skirtingų žmonių, kurie puoselėja lietuvišką kultūrą. ,,Vilniaus jovarai“ – tai ne tik galimybė išreikšti savo meninius gabumus, bet ir projektas, skatinantis domėtis lietuvių liaudies palikimu.

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Renginiai Rytų Lietuva , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra