Astanoje aptartas Kazachstano ir Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Kazachstano gynybos viceministras generolas leitenantas Bulatas Sembinovas Astanoje aptarė Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimą gynybos srityje.
 
Per Kazachstano gynybos ministerijoje vykusias dvišales konsultacijas pareigūnai aptarė dvišalio gynybinio bendradarbiavimo vystymo gaires ir konkrečius bendradarbiavimo plano 2011 m. renginius. Pareigūnai taip pat apsikeitė nuomonėmis tarptautinio ir regioninio saugumo klausimais.
 
Susitikime Kazachstano gynybos ministro pavaduotojas B. Sembinovas išreiškė susidomėjimą aktyvinti bendradarbiavimą su Lietuva. Kazachstano gynybos ministro pavaduotojas sakė, kad pats norėtų su delegacija atvykti Lietuvą, apsilankyti Lietuvos karinėse jūrų pajėgose (KJP), susipažinti su KJP rengimu ir mokymu, taip pat apsilankyti Lietuvos karinėse oro pajėgose.
 
Per susitikimą V. Umbrasas taip pat domėjosi Kazachstano pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 2010 m. patirtimi, pristatė Lietuvos pirmininkavimo šiai organizacijai kitais metais prioritetus.
 
Prieš V. Umbraso ir B. Sembinovo susitikimą Lietuvos krašto apsaugos ir Kazachstano gynybos ministerijų Tarptautinių ryšių departamentų direktoriai pasirašė bendradarbiavimo planą 2011 metams. Jame numatytas Kazachstano atstovų mokymas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje, Divizijos generolo St. Raštikio puskarininkių mokykloje Kaune, apsilankymas didžiausiose kitais metais šalyse rengiamose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis“ Lietuvoje ir „Stepių erelis“ (angl. „Steppe Eagle“) Kazachstane.
 
Su oficialiu vizitu krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas Kazachstane lankėsi š. m. spalio 18-19 dienomis.  
 
Kazachstano gynybos ministerijos nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra