Asociacijos valdybos pareiškimas dėl autorinį atlyginimą gaunančių darbuotojų socialinio ir sveikatos mokesčių didinimo

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdyba reiškia didžiulį susirūpinimą dėl Lietuvos Respublikos Socialinio draudimo įstatymo siūlomo dar vieno pakeitimo. Šiomis dienomis, formuojant 2010 m. valstybės biudžetą, numatyta, kad socialinio ir sveikatos draudimo mokesčiai kūrybiniams darbuotojams padidės nuo 17 (dabar 7 proc. moka autorius, 10 proc. – užsakovas) iki 42 proc.
 
Jos Ekscelencijai LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei
 
LR ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui
LR Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkui Valentinui Stundžiui
LR Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkui Rimantui Jonui Dagiui
LR Seimo ekonomikos komiteto pirmininkui Dainiui Budriui
LR Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Kęstučiui Glaveckui
LR finansų ministrei Ingridai Šimonytei
LR kultūros ministrui Remigijui Vilkaičiui
LR ūkio ministrui Dainiui Kreiviui
LR socialinės apsaugos ir darbo ministrui Donatui Jankauskui
 
PAREIŠKIMAS
2009–10–21, Vilnius
 
Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdyba reiškia didžiulį susirūpinimą dėl Lietuvos Respublikos Socialinio draudimo įstatymo pakeitimo, kuris įsigaliojo nuo 2009 m. sausio 1 dienos. Jame buvo numatytas pereinamasis laikotarpis privalomajam socialiniam draudimui asmenims, kurie gauna pajamas iš sporto bei atlikėjo veiklos pagal autorines sutartis. Šiomis dienomis, formuojant 2010 m. valstybės biudžetą, numatyta, kad socialinio ir sveikatos draudimo mokesčiai kūrybiniams darbuotojams padidės nuo 17 (dabar 7 proc. moka autorius, 10 proc. – užsakovas) iki 42 proc.
 
Norėtume priminti, kad 2009 m. bendra mokesčių našta spaudai padidėjo kelis kartus daugiau nei kitoms verslo sritims. PVM padidintas nuo 5 iki 19 (kitoms verslo sritims tik 1 proc. ), o nuo rugsėjo mėn. kaip ir kitiems padidėjo dar 2 proc. – iki 21 proc. Šiemet laikraščių bendrovės nuo autorinio atlyginimo moka dar 10 proc. darbdavio įmokas. Toks drastiškas mokesčių naštos padidinimas tiesiogiai atsiliepia spaudos leidinių tiražams ir darbuotojų socialiniai padėčiai. Apie tai išsamiai kalbėta regioninės žiniasklaidos susitikime su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite rugsėjo 2 d. Kaune, Nacionalinės rajonų ir miestų leidėjų asociacijos valdybos susitikime su Lietuvos Respublikos ministru pirmininku Andriumi Kubiliumi. Pastarajame susitikime premjeras pranešė, jog 2010 m. jokie mokesčiai nebus didinami. Deja, turime konstatuoti, kad šis pažadas gali būti neįvykdytas ir tai iš tiesų gresia nauja bankrotų banga, ypač ir dabar sunkiai besiverčiantiems vietiniams laikraščiams.

http://www.nrmlla.lt/

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra