Arvydui Ališauskui įteiktas „Tekančios saulės ordino su aukso spinduliais ir rozete“ apdovanojimas

Autorius: Data: 2012-11-03 , 16:01 Spausdinti

Japonijos ambasada Lietuvoje

2012 m. lapkričio 3 d. Japonijos vyriausybė paskelbė, kad Arvydui Ališauskui bus įteiktas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ už jo nuopelnus skatinant Japonijos kultūros populiarinimą ir japonų kalbos studijas. A.Ališauskas yra pirmasis Lietuvos civilis asmuo, kurį Japonijos vyriausybės apdovanos šiuo ordinu. Tikimės, jog šiš apdovanojimas dar labiau skatins ir sustiprins Japonijos – Lietuvos santykius.

Šio ordino apdovanojimo detalės:

Arvydas ALIŠAUSKAS

Vytauto Didžiojo universiteto Japonistikos centro buvęs vadovas

Nuopelnų aprašymas

Japonijos literatūros vertimas tiesiogiai į lietuvių kalbą ir Japonijos kultūros populiarinimas

Arvydas Ališauskas baigė Rytų kalbų institutą prie Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto ir įgijo japonų kalbos specialybę. A. Ališauskas yra pirmasis vertėjas Lietuvoje nuo 1969 m. vertęs japonų literatūros kūrinius tiesiogiai iš japonų kalbos. Iki šiol išvertė į lietuvių kalbą ir Lietuvoje pristatė 8 Japonijos literatūros ir kt. knygas bei toliau intensyviai tęsia savo kaip vertėjo veiklą.

Japonistikos centro įkūrimas

1994 metais Arvydo Ališausko iniciatyva Vytauto Didžiojo universitete buvo įkurtas Japonistikos centras, kurio pirmuoju vadovu tapo pats A. Ališauskas. Iki 2008 metų, kol ėjo Japonistikos centro vadovo pareigas, Arvydas Ališauskas labai daug prisidėjo prie japonologijos studijų plėtojimo bei išugdė pirmąją japonofilų kartą. Daug jo mokinių, tarp kurių ir buvęs Lietuvos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Japonijoje J.E. Dainius Petras Kamaitis, LR Kultūros ministras Arūnas Gelūnas ir kt., aktyviai ir sėkmingai dirba plėtojant Japonijos – Lietuvos santykius įvairiose srityse.

Japonijos ekonomikos valdymo sistemos pristatymas Lietuvoje

Nuo 1970-ųjų metų A. Ališauskas rašė straipsnius bei vedė paskaitas apie Japonijos ekonomikos valdymo sistemą bei ekonomikos raidą, taip pat skatino Lietuvos įmones savo darbe pritaikyti Japonijos įmonių valdymo modelį.

Chiune Sugihara nuopelnų pristatymas

Ikikarinio Japonijos konsulato pastatas Kaune, kur dirbo vicekonsulas Chiune Sugihara, tapo „Sugiharos namų“ muziejumi. 2001 m. VDU Japonistikos centras buvo perkeltas į „Sugiharos namų“ antrą aukštą. A.Ališauskas kartu su „Sugiharos namų“ darbuotojais stengėsi Lietuvos žmones supažindinti su vicekonsulo Sugihara nuopelnais bei „Vizų gyvenimui“ reikšme. A.Ališauskas taip pat išvertė vicekonsulo Chiune Sugihara žmonos Jukiko (mirusi) memuarus į lietuvių kalbą.

Apdovanojimo ceremonija (Žiniasklaidos atstovų dėmėsiui)

(1)Laikas: 2012 m. lapkričio mėn. 20 d. (antradienis) 11:00 –

(2)Vieta: Japonijos Ambasadorės rezidencija

(3)Registracija:

Norinčius dalyvauti žurnalistus maloniai prašome registruotis Japonijos ambasadoje  tel. (8-5) 231-04-62, faks: (8-5) 231-04-61 arba el.p.: (culture@vn.mofa.go.jp) iki lapkričio 16 d. (penktadienio) 15:00, nurodant savo vardą, pavardą, telefono nr ir el.pašto adresą bei atstovaujamą laikraštį, televiziją ar radijo stotį.

Kultūra ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra