Artėja Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų iškilmė. Atlaidai Pivašiūnuose ir Krekenavoje

Autorius: Data: 2015-08-06 , 10:58 Spausdinti

Pivašiūnai ir Krekenava – tai pagrindinės Kaišiadorių ir Panevėžio vyskupijų šventovės. Jose kasmet vyksta svarbiausi visos Lietuvos mastu Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų, Žolinės, atlaidai. Pivašiūnų šventovė garsėja nuo senų laikų žinomu Dievo Motinos su kūdikiu paveikslu, kuris 1988 m. buvo vainikuotas popiežiaus šv. Jono Pauliaus II palaimintomis karūnomis, jam suteiktas „Nuliūdusiųjų paguodos“ titulas. Panevėžio vyskupijos Krekenavos bažnyčios ir joje saugomo malonėmis garsėjančio Dievo Motinos paveikslo istorija siekia penkioliktojo amžiaus pradžią. 2011 m. bažnyčiai buvo suteiktas Mažosios bazilikos titulas. Krekenavos šventovė taip pat sujungta dvasinės giminystės ryšiais su Romos Didžiąja Marijos bazilika kaip jos filija – dukterinė šventovė.

Atlaidai Pivašiūnų šventovėje bus švenčiami rugpjūčio 14-22 dienomis. Jie prasidės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų iškilmės vigilijos Mišiomis, kurios bus aukojamos rugpjūčio 14-osios pavakare, 18 val. Pagrindinės iškilmių Mišios bus aukojamos rugpjūčio 15-ąją,  12 val. Kiekviena atlaidų diena turės savo intenciją. Bus meldžiamasi už jaunimą ir šeimas, už maldos grupes, už Caritas, už žemdirbius ir vyskupijos bendruomenes, už kunigus ir vienuolius, už pedagogus ir ypač tikybos mokytojus, už ligonius, slaugytojus ir medicinos darbuotojus. Ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d. bus minimos Dievo Tarno arkiv. Teofiliaus Matulionio mirties 53-osios metinės ir bus meldžiamasi už jo paskelbimą palamintuoju.

Kiekvieną atlaidų dieną Mišios bus aukojamos 10, 12 ir 18 val. Po rytinių ir vidudienio Mišių kasdien vyks Švenčiausiojo Sakramento adoracija. Prieš rytines ir vakarines Mišias bus kalbamas Rožinis. Kviesdamas į Pivašiūnų atlaidus, parapijos klebonas mons. Vincas Baublys primena, kad atlaidų dienomis Pivašiūnų bažnyčioje tikintieji, išpildę įprastines būtinas sąlygas gali pelnyti visuotinius atlaidus. Atlaidams gauti reikia: būti nenusidėjus sunkia nuodėme arba atlikti išpažintį, sužadinti pasiryžimą vengti kiekvienos, net lengvos nuodėmės, dalyvaujant Šv. Mišiose priimti Šv. Komuniją, pasimelsti Šv. Tėvo intencija. Kiekvieną atlaidų dieną nuo 9 iki 17.30 val. Pivašiūnų bažnyčioje bus klausoma išpažinčių.

Panevėžio vyskupijos Krekenavos mažojoje bazilikoje Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų iškilmės atlaidai bus švenčiami rugpjūčio 14–17 d.

Rugpjūčio 14-osios pavakare, 18 val. Krekenavos šventovėje bus aukojamos Švč. M. Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės vigilijos Mišios. Šia proga bus minimos Mažosios bazilikos titulo suteikimo Krekenavos šventovei ketvirtosios metinės. Rugpjūčio 15-ąją, 12 val. bus aukojamos pagrindinės atlaidų Mišios ir joms pasibaigus aikštėje prie bazilikos vyks garsių Lietuvos atlikėjų vokalinės muzikos koncertas. Rugpjūčio 16-ąją bus švenčiama šeimų ir bendruomenės diena, rugpjūčio 17-ąją – kunigų ir vienuolių diena. Mišios 12 val. Krekenavos bazilikoje bus aukojamos kiekvieną dieną per visą Žolinės oktavą, iki rugpjūčio 22 d.

(Vatikano radijas)


Religija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra