Artėja festivalis „Iš kartos į kartą“ Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti

Autorius: Data: 2014-02-04 , 15:08 Spausdinti

Kauno kasmetinis festivalis „Iš kartos į kartą“ vėl kviečia visus kartu paminėti Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Šiais metais pagrindinį dėmesį skirsime XVIII amžiaus Lietuvos įvykiams, kurie buvo svarbūs tiek Lietuvai, tiek ir kitoms Europos valstybėms. Festivalį pradėsime doc. dr. Rūsčio Kamuntavičiaus paskaita „Lietuva 1700 aisiais“. Dr. Liudas Glemža supažindins su „Abiejų Tautų Respublikos žlugimo priežastimis: faktais ir interpretacijomis“, o Eduardas Brusokas paskaitos „1794 m. Kosčiuškos sukilimas“ metu primins kaip buvo stengiamasi išsaugoti Abiejų Tautų Respubliką ir nepriklausomybę. Šių metų festivalio plakate ir pavaizduotas Kosčiuškos sukilimo karys, šaunantis iš patrankos šalia Aušros vartų. Prof. dr. Valdo Rakučio paskaita „1514 m., Oršos mūšis“, kuriam šie metai yra jubiliejiniai, 500-ieji, dar kartą visiems primins, kad mes turime kuo didžiuotis, į ką lygiuotis.

Šių metų festivalyje yra kelios naujovės: bus pristatyti įvairius laikotarpius reprezentuojantys karo istorijos klubai visuomenei ir protų kovos, kuriose Lietuvos istorijos ir etnografijos mėgėjai ir kiti galės patikrinti savo žinias. Rekonstrukcijos renginyje dalyvaus šie karo istorijos klubai: Kauno pavieto laisvieji šauliai, Viduramžių pasiuntiniai, Kauno baltų kovų rekonstruktoriai, Kauno karo istorijos klubas, LDK Varčiai, Jaunieji Lietuvos patriotai, Fuzilierius.

Kaip ir kiekvienais metais, festivalio kulminacija vasario 16 d. patriotinis koncertas „Iš kartos į kartą“. Jums koncertuos Lietuvos pagoniško metalo pasididžiavimas – grupė „Obtest“, patriotinio roko grupė „Baltas Triukšmas“, lietuviško hardroko pionieriai – grupė „Piligrimas“, folkroko grupė „Midula“ ir tradicinio folkloro grupė „Kadujo“. https://www.facebook.com/events/677007469010136/ (koncerto informacija).

Šių metų festivalio programoje kiekvienas ras jį dominantį renginį, kas neabejingas savo valstybės ateičiai, besididžiuojantis garbinga Lietuvos istorija, prisimenantis skaudžiausius kovos už valstybingumą įvykius ir siekiantis, kad tai nepasikartotų. https://www.facebook.com/events/510278249081031(programa).

Kviečiame visus vasario 4-16 d. į festivalį „Iš kartos į kartą“ paklausyti žinomų lektorių paskaitų apie Lietuvos istoriją, padiskutuoti, pasidalinti savo nuomone su bedraminčiais, susipažinti su karo istorijos klubų dalyviais bei paklausyti Lietuvos muzikos grupių, kurių muzikinė kūryba semiasi idėjų iš Lietuvos kultūros ir istorijos lobyno.

Vasario 16-oji , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra