Arkivyskupijos kunigų šv. Mišių malda už Kauno arkivyskupo S. Tamkevičiaus kunigystės dovaną

Autorius: Data: 2012-04-20 , 09:47 Spausdinti

Trečiadienį, 2012 m. balandžio 18 d., arkikatedroje bazilikoje gausia procesija atėję prie didžiojo altoriaus Kauno arkivyskupijos kunigai aukojo šv. Mišias ir drauge meldėsi už savo ganytoją arkivyskupą metropolitą Sigitą Tamkevičių jo kunigystės 50 proga, dėkodami Viešpačiui už ganytojo nuolat rodomą ištikimos ir nuoširdžios kunigo tarnystės pavyzdį, kuris yra didžiulė malonė ne tik Kauno arkivyskupijos bendruomenei, bet ir visai Bažnyčiai Lietuvoje. Šv. Mišiose giedojo Kauno sakralinės muzikos mokyklos jaunimo choras.

Sveikindamas koncelebravusius Panevėžio vyskupą emeritą Juozą Preikšą, brolius kunigus, tarp jų – ir ypač brangų kurso draugą kun. Julijoną Miškinį (Šiaulių vyskupija), taip pat visus atėjusius kartu melstis, arkiv. S. Tamkevičius sakė, jog kunigo tarnystė – tai labai brangi dovana Bažnyčiai. Ganytojas šviesiai prisiminė tą dieną, kai 9 diakonai (6 jų jau iškeliavę į amžinybę) Kauno kunigų seminarijoje 1962 metais priėmė kunigo šventimus iš vyskupo P. Maželio rankų.

Ar tiki Viešpatį? Ar Jį myli? Į šiuos du klausimus, pasak arkivyskupo homilijos, turėtų sąžiningai atsakyti kiekvienas, kuris ketina rinktis kunigiškąją tarnystę ir skelbti Evangeliją. Tikėjimo dovanos kunigo tarnystėje negali mažėti – atvirkščiai, jo turi daugėti ir jis turi skleistis. O šis tikėjimas neatskiriamas nuo darbų, ir tik meilės gaivinamas tampa jėga, leidžiančia kunigui gerai atlikti Kristaus pasiuntinio tarnystę.

„Pati didžiausia dovana, kurią esu gavęs vaikystėje, seminarijoje ir per visą kunigišką tarnystę, buvo pasauliečiai, seserys vienuolės ir kunigai, kurie švietė giliu tikėjimu, meile ir aukos dvasia. Jų tikėjimo ir meilės liudijimas man buvo šviesa, padėjusi eiti pirmyn, ir atrama, kai kartais apsiniaukdavo dangus.

Ačiū jums, broliai kunigai, seserys vienuolės ir pasauliečiai, kad esate vienybėje su savo vyskupais ir padedate jiems atlikti Dievo patikėtą tarnystę“, – sakė arkivyskupas užbaigdamas homiliją.

Baigiant šv. Mišias kunigų vardu sveikinimo žodį tarė prel. Vytautas Steponas Vaičiūnas OFS. Šiame sveikinime, be kita ko, kunigai su dėkingumu paminėjo paties Viešpaties jiems suteiktą galimybę arkivyskupo asmenyje matyti Kristų, Gerąjį Ganytoją, kuris „už avis guldo gyvybę“ (Jn 10, 11). Arkivyskupą taip pat sveikino, jo nueitą aukos kelią dėl šiandienos Bažnyčios laisvės pagarbiai minėjo Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorė Nijolė Jautakienė. Pasveikinimai buvo palydėti šiltais plojimais.

Arkiv. S. Tamkevičius, nuoširdžiai dėkodamas už maldą ir sveikinimo žodžius, kukliai sakė, jog išgyventi išoriniai sunkumai, kaip tai galėtų paliudyti daugelis kunigų, šioje tarnystėje tebūna „antro plano“; jų siųsdamas Viešpats teikia ir jėgų, o su Juo – visa išeina į gera.

Arkivyskupijos kunigai paskui rinkosi į kuriją šventinės agapės, arkivyskupas joje trumpai dalijos mintimis apie kunigystės kelią.

Silvijos Knezekytės nuotr.

Iš asmeninio arkivyskupo fotoalbumo

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

www.bernardinai.lt

Katalikų (arki)vyskupai , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra