Arkiv. S. Tamkevičius: Piligrimų eisenos į Šiluvą buvo pirmasis Baltijos kelias

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 29-ąją, sekmadienį, Šiluvoje buvo švenčiama Padėkos už laisvę šventė.
 
Tądien daugelis maldininkų atvyko į Šiluvą dalyvaudami piligrimų eisenose. Šios eisenos paskutinį rugpjūčio sekmadienį – tai dar sovietmečiu kilusi tradicija, visaip persekiota ir varžyta, išreiškusi laisvės troškimą ir pasitikėjimą Dievu bei Švč. M. Marijos užtarimu. Rugpjūčio 29-osios piligriminėje eisenoje, švenčiant dvidešimtuosius Nepriklausomybės atkūrimo metus, buvo dėkojama Dievui už laisvą Lietuvą, meldžiama globos dabarties gyvenimui ir ateičiai.
 
Besibaigiančios vasaros grožis, Rožinio malda, giesmės lydėjo dvi piligrimų kolonas, nuo pat saulėto, jau šiek tiek rudeniu padvelkusio ryto į Šiluvą keliavusias iš dviejų vietų: nuo Dubysos slėnio ir Tytuvėnų. Pirmajai kolonai, kurią daugiausia sudarė Kauno arkivyskupijos tikintieji, katalikiškųjų institucijų, bendruomenių nariai, laisvės kovų dalyviai, vadovavo arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Antrąją koloną – Šiaulių krašto žmones bei atvykusius iš kitų Lietuvos vietų vedė Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.
 
12 val. aikštėje priešais Šiluvos baziliką aukotose iškilmingose šv. Mišiose buvo dėkojama Dievui už laisvę ir nepriklausomybę. Liturgijai vadovavęs ir pamokslą pasakęs arkiv. S. Tamkevičius sovietmečiu Eucharistijos bičiulių rengtas šias piligrimines eisenas pavadino pirmuoju Baltijos keliu, tik daug rizikingesniu. Jų rengėjai, kuklūs ir nuolankūs žmonės, laisvės mintį palaikė ne ginklu, bet remdamiesi vien Dievo galybe; jie už tai patirdavo areštų ir kalėjimų. Ganytojas atkreipė dėmesį Šventojo Rašto skaitinio žodžius: „Kuo esi didesnis, tuo labiau nusižemink, ir rasi malonės pas VIEŠPATĮ“ (Sir 3, 18). „Prieš 20 metų dangus mums padovanojo laisvę. Neturėtume nė lašelio nuolankumo, jei manytume, kad ją iškovojame patys, jei Dievas nebūtų leidęs sugriūti blogio imperijai“, – sakė arkivyskupas, pabrėždamas, jog ir šiandienos didžiausi sunkumai – ne ekonominiai. Blogio šaknis, pasak ganytojo, yra žmogaus puikybė, nes nuolankusis į pasaulį žvelgia visai kitaip, pasitikėdamas Viešpačiu ir be nerimo žvelgdamas į savo ateitį.
 
Šv. Mišių pabaigoje žodį tarti buvo paprašytas europarlamentaras prof. V. Landsbergis. Tądien taip pat pabuvęs tikruoju Šiluvos piligrimu ir keliavęs iš Tytuvėnų, jis pasidalijo mintimis, kiek daug iš Viešpaties gauname dovanai ir tai turėdami už dyka vis dar būname nepatenkinti. Stokojame ir ištikimybės savo žemei, tautai, religijai – kitados ši ištikimybė stiprino ir palaikė laisvės siekį. Pasak profesoriaus, dar neturime tikros laisvės – laisvės nuo savo paklydimų ir ydų, o Šiluva esanti ta vieta, kur tūkstančių tūkstančiai rinksis, kol bus pasiektas šis tikrasis išsilaisvinimas.
 
Prieš suteikdamas ganytojiškąjį palaiminimą arkiv. S. Tamkevičius pakvietė atvykti į Šiluvą rugsėjo 5 d. 15 val. sutikti piligrimus, nuo rugsėjo 3 d. keliausiančius iš Kryžių kalno. Jis taip pat pakvietė į didžiuosius Šilinių atlaidus, kurie prasidės rugsėjo 7 d. 18 val. vakaro šv. Mišiomis ir tęsis visą aštuondienį iki rugsėjo 15 d.
 
Pagrindinės Šilinių iškilmės Šiluvoje vyks rugsėjo 12 d. sekmadienį. Rugsėjo 11 d. – Šeimų ir Jaunimo diena.
 
Išsamią atlaidų programą žr.: http://www.siluva.lt/files/File/pdf/silines2010_a2.pdf/a>
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukose:
 
1. Arkiv. S. Tamkevičius (Sauliaus Žiūros nuotr.)
2. Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika Šiluvoje
3. Šiluvos koplyčia, pastatyta pagal Antano Vivulskio projektą

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra