Arkadijaus Gotesmano trio koncertu Olštyno žydų dienose paminėta Lietuvos žydų genocido diena

Autorius: Data: 2014-09-23 , 10:41 Spausdinti

Olštyne vykstančiame Žydų kultūros festivalyje 2014 m. rugsėjo 21 d. įvyko  Arkadijaus Gotesmano Trio (Arkadijus Gotesmanas,  Eugenijus Kanevičius ir Juozas Kuraitis) koncertas. Šiuo koncertu Olštyne buvo prisiminta Lietuvos žydų bendruomenė ir  paminėta Lietuvos žydų genocido diena.

Arkadijus Gotesmanas ir  Eugenijus Kanevičius Lenkijoje yra gerai žinomi atlikėjai iš Lietuvos, jau ne kartą drauge koncertavę su lenkais. Vienas žymiausių lietuvių ir lenkų džiazo muzikos atlikėjų projektų  – tai Lietuvos žydų atminimui skirtas muzikinis projektas „Solar salt“, kuriame Arkadijus Gotesmanas ir Eugenijus Kanevičius grojo su lenkų džiazo žvaigždėmis Mikolajumi Trzaska ir  Waclawu Zimpeliu. Po praėjusiais metais naujajame Lenkijos žydų istorijos muziejuje Varšuvoje įvykusio koncerto atlikėjai iš Lietuvos buvo pakviesti drauge su lenkais koncertuoti Gdansko sinagogoje. Šiais metais Arkadijus Gotesmanas su kolegomis iš Lietuvos buvo pakviestas koncertuoti didžiulį žiūrovų dėmesį sutelkiančiame Lenkijos žydų kultūros festivalyje Olštyne.

Lietuvos žydų paveldas Vramijos ir Mozūrijos vaivadijos sostinėje Olštyne pristatomas jau nebe pirmą kartą. Neseniai Olštyne buvo baigta eksponuoti didelio susidomėjimo sulaukusi paroda „Kadišas medinėms Lietuvos sinagogoms“.

Daugiau informacijos rasite čia:

http://wo24.pl/dni-kultury-zydowskiej-arkadi-gotesman-z-zespolem-koncert-w-olsztynskim-centrum-edukacji-i-inicjatyw-kulturalnych/
http://borussia.pl/upload/pliki/dkz2014/program_wersja_do_pobrania.jpg
http://pl.locinews.com/10392967.html

Rasa Rimickaitė, LR kultūros atašė Lenkijoje

Žydai , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra