Ariogalos gimnazijos šauliai paminėjo Kovo 11-ąją

Autorius: Data: 2013-03-15 , 15:55 Spausdinti

Ariogalos 13 kuopos vado pavaduotoja šaulė Viktorija VALAITYTĖ

Ariogalos jaunieji šauliai nepabūgo nei šaltuko, nei stipraus vėjo ir surengė žygį į Daugėliškių miško bunkerį, norėdami paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. 2013 m. kovo 8-osios rytą susirinkome į Ariogalos gimnaziją paklausyti paskaitos apie ,,Misiją – Sibiras“.

Turėjome progą išgirsti pačios misijos dalyvės Monikos Jurkšaitytės pasakojimą. Po paskaitos ne iš vieno mokinio lūpų teko išgirsti, kad ir jie norėtų dalyvauti atrankoje ir nukeliauti į Sibirą, kuris toks paslaptingas ir kartu pavojingas, pražudęs tūkstančius mūsų tėvynės gyventojų. Pasvajoję apie kelionę į Sibiro platybes, užsidėjome kuprines ir iškeliavome Daugėliškių miško bunkerio link. Deja, negalėjome eiti tiesiog paprastu ir trumpu keliu: turėjome specialius žemėlapius, kuriuose buvo pažymėtos vietos, jas reikėjo rasti. Jose rasdavome žodžius, iš kurių žygiui baigiantis sudėliojome sakinius.

Po dešimties kilometrų kelio mūsų laukė kuopos vadas A. Bautronis su karšta sriuba. Pavalgę, pailsėję ir pasidalinę įspūdžiais iškeliavome atgal. Džiaugiamės, kad žygis pavyko ir jame dalyvavo nemažas būrelis jaunų žmonių. Iš viso žygyje dalyvavo 34 šauliai ir šaulių veiklai prijaučiantys Ariogalos gimnazijos mokiniai.

Vien žygiu neapsiribojome ir Kovo 11-osios dieną praleidome itin turiningai. Iš pradžių dalyvavome šv. Mišiose, po jų nunešėme gėlių į Ariogalos kapinėse esantį partizanų kalnelį bei prie tremtinių paminklo – lyg padėką, kad mes galime džiaugtis laisve ir nepriklausomybe. Tada keliavome į kultūros namuose vykstantį renginį, kuriame Ariogalos miestelio gyventojams už kilnius darbus Ariogalos kraštui ir Lietuvai asmenims buvo įteiktos Lietuvos trispalvės. Vėliau jauniesiems šauliams įteiktos padėkos ir Daugėliškių miško bunkerio atminimo ženkliukai, kurie puikuosis kiekvieno žygeivio atlape.

Kovo 11-oji , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra