Arčiausiai žmonių esanti valdžia turi tapti pirmąja pagalba kiekvienam žmogui

Autorius: Data: 2011-05-24, 14:21 Spausdinti

Antradienis, 2011 m. gegužės 24 d. (Vilnius).

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su naujos kadencijos šalies savivaldybių merais aptarė regionų problemas, priemones efektyvesnei ir skaidresnei savivaldybių veiklai užtikrinti.

„Žmonių pasitikėjimas valdžia ir valstybe prasideda nuo pasitikėjimo meru. Arčiausiai žmonių esanti valdžia turi tapti pirmąja pagalba ir patarėja kiekvienam žmogui ir vietos bendruomenei sprendžiant kasdienes problemas“, – pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, patikimiausias meras – tiesiogiai žmonių išrinktas meras. Šalies vadovė ragina visas politines jėgas konsoliduotis įteisinant tiesioginius merų rinkimus, kad patys žmonės, o ne politikai spręstų, kas vadovaus jų rajonui, ir galėtų reikalauti tiesioginės mero atsakomybės už priimamus sprendimus.

Kuriant regiono žmonių gerovę naujus savivaldybių vadovus Prezidentė paragino skaidriai ir efektyviai naudoti biudžeto lėšas ir ypatingą dėmesį skirti viešųjų pirkimų skaidrumui. Prezidentės iniciatyva parengtos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos numatančios vidaus sandoriais ir neskelbiamų derybų būdu vykdomų pirkimų viešinimą ir kontrolę, tačiau korupcijos suvaldymas, pasak šalies vadovės, turi tapti ir pačių savivaldybių prioritetu.

Ūkiškas požiūris, pasak šalies vadovės, būtinas ir organizuojant atliekų tvarkymą, mažinant sąskaitas už centrinį šildymą, pertvarkant mokyklų bei sveikatos priežiūros įstaigų tinklą. Savivaldybės, demonopolizavusios komunalinių paslaugų rinką, naudojančios alternatyviuosius energijos šaltinius ar kurą, užtikrina žmonėms mažesnes paslaugų kainas.

Prezidentės teigimu, visoje šalyje turi būti peržiūrėta socialinės paramos sistema. Būtina daugiau dėmesio skirti ne socialinių pašalpų skirstymui, o vietos bendruomenių stiprinimui ir pagalbos vieni kitiems projektams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Tomo Lukšio (BFL) nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra