Ar pats Popiežiaus rašo žinutes Twitteryje?

Autorius: Data: 2013-01-06 , 11:19 Spausdinti

Kaip jau ne kartą kalbėta, prieš keleta savaičių, o tiksliau – 2012 m. gruodžio 12 d. popiežius Benediktas XVI paskelbė pirmą žinutę Twitterio socialiniame tinkle. Tai buvo trumpa frazė apie tikėjimą, paskelbta iškarto po tą dieną vykusios įprastinės bendrosios audiencijoje. Po jos sekė ir kitos analogiško turinio žinutės. Twitterio tinkle buvo taip pat paskelbti popiežiaus naujametiniai linkėjimai.

Ne vienam kilo klausimas: ar tikrai pats Benediktas XVI yra tų trumpų žinučių autorius? Ar tai jis asmeniškai surenka ir paskelbia tuos tekstus? Apie tai vieno italų televizijos kanalo žurnalistai kalbino už bažnytinę žiniasklaidą ir Bažnyčios bendradarbiavimą su žiniasklaida atsakingos Popiežiškosios visuomenės komunikavimo tarybos primininką arkivyskupą Claudio Maria Celli.

Arkivyskupas neslėpė, kad prie Popiežiaus „tvytų“ prisideda pagalbininkai – kunigai, tarnaujantys Šventojo Sosto valstybės sekretoriate. Šiuo metu Popiežiaus žinutės Twitteryje skelbiamos septyniomis kalbomis. Tekstą pasiūlo Valstybės sekretoriato pareigūnai. Popiežius jį aprobuoja, kartais ir pakoreguoja. Parengiami jo variantai visomis septyniomis kalbomis ir su Popiežiumi suderintu laiku paskelbiami. Nors savaime suprantama, ne pats Šventasis Tėvas viską atlieka, tačiau jos asmeniškas dalyvavimas yra akivaizdus ir jis labai noriai pakoreguoja siūlomus žinučių tekstus arba ir pats juo parengia.

Klausiamas apie popiežiaus žinutes palydinčius sekėjų komentarus, arkivyskupas sakė, kad ne visi jie gražūs ir korektiški. Būna labai gražių ir palankių įrašų, bet būna ir kritiškų, ironiškų arba nemandagių komentarų. Tačiau tai ne kokia nors staigmena. Nusprendus sukurti popiežiaus paskyrą Twitteryje buvo žinoma, kad komentarai bus labai įvairūs.

Vatikano radijas

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra