Ar išliks Vilniaus miesto kultūrinių ir turistinių maršrutų žemėlapyje Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus?

Autorius: Data: 2017-06-12, 15:38 Spausdinti

Ar išliks Vilniaus miesto kultūrinių ir turistinių maršrutų žemėlapyje Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus?

Ekskursija Kulinarinio paveldo muziejuje, muziejaus archyvo nuotrauka

www.voruta.lt

Lietuvos muziejų asociacijai didelį susirūpinimą kelia asociacijos nario – viešosios įstaigos „Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus“, įsikūrusio Vilniaus senamiestyje, Bokšto g. 9, ateitis. Dėl Vilniaus miesto savivaldybės ketinimų nutraukti muziejaus patalpų nuomos sutartį kilo įstaigos veiklos sustabdymo ar net uždarymo klausimas.

Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus – pirmasis tokio tipo muziejus Lietuvoje, panašaus muziejaus nėra ir kaimyninėse šalyse, tad jis yra unikalus ir tarptautiniu mastu. V. ir H. Kontrauskų sistemingai ir kryptingai sukauptuose muziejaus rinkiniuose gausu ir reikšmingų  Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kulinarinio paveldo artefaktų. Muziejuje eksponuojamų Vilniaus miesto ir Lietuvos kaimo gyventojų buities, aplinkos, kulinarinio kultūros paveldo objektų ir kulinarinių knygų, kurių didelė dalis mena XVIII–XX a., kolekcijos, taip pat Lietuvos menininkų kūrinių, atvyksta apžiūrėti Lietuvos gyventojai ir į Vilnių iš įvairiausių šalių atvykę svečiai. Muziejus harmoningai papildo Vilniaus miesto kultūrinius ir turistinius maršrutus, įgyvendina kulinarinio paveldo edukacines programas, vykdo reikšmingą kultūrinės diplomatijos misiją, prisideda prie teigiamo sostinės ir šalies įvaizdžio formavimo, liudija senas europines Lietuvos kultūros tradicijas.

„Lietuvos muziejų asociacija skėtiniu principu globoja visus narius, telkia juos bendrai veiklai, organizuoja ir skatina muziejų ir muziejininkų bendradarbiavimą bei savitarpio paramą. Ko negali padaryti vienas, galime padaryti kartu,“ – sako Lietuvos kulinarinio paveldo muziejaus situacija susirūpinęs Lietuvos muziejų asociacijos vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, kviesdamas visas suinteresuotas institucijas ieškoti būdų tęsti šio Muziejaus veiklą.

Nuo pat įsikūrimo pradžios Lietuvos kulinarinio paveldo muziejus yra aktyvus partneris Lietuvos muziejinės bendruomenės veiklose, tarptautinės muziejų bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“,  lietuviškų patirčių projekto „Vasario 16-osios valstybingumo maršrutai Geltona. Žalia. Raudona“ ir kitų projektų dalyvis.

Kultūros paveldasSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra