Ar bus pakeistos Lenko kortos taisyklės?

Autorius: Data: 2012-06-01 , 13:57 Spausdinti

Ar bus pakeistos Lenko kortos taisyklės?

Kaip praneša Lietuvos žinių agentūra BNS, Lenkija ketina sumažinti slenkstį, nuo kurio tautinės mažumos galėtų naudotis specialiomis teisėmis, ir performuluoti Lenko kortos taisykles.

Tokių žingsnių ketinama imtis atsižvelgiant į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaro Knuto Vollebaeko rekomendacijas, kurios pateiktos Lietuvos ir Lenkijos derybose dėl tautinių mažumų.

Lenkija gali numatyti, kad specialiam statusui gauti reikia, jog vietovėje tautinės mažumos sudarytų 18 proc., o ne 20 proc. gyventojų. Tai suteiktų daugiau teisių vartoti gimtąją kalbą lietuviams Seinų valsčiuje.

Lietuvos pareigūnai ne kartą kritikavo Varšuvos sprendimą etniniams lenkams Lietuvoje dalyti Lenko kortas, kurios suteikia privilegijas Lenkijoje.

Kritikai sako, kad su priesaika Lietuvai yra nesuderinamas Lenko kortos savininkui keliamas lojalumo reikalavimas nekenkti lenkų tautos ir Lenkijos valstybės interesams. Be to, prieštaringai vertinama, kad Lenko korta dalijama ne viso pasaulio lenkams, o tik gyvenantiems buvusioje Sovietų Sąjungoje. Pasak kritikų, taip 1940 metais okupuotos Baltijos šalys nepagrįstai statomos į vieną gretą su buvusiomis sovietinėmis respublikomis.

www.punskas.pl

Lietuva - Lenkija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra