Aptarti nuo rudens prasidėsiančių unitų bažnyčios palaidojimų tyrimų klausimai

Autorius: Data: 2015-06-26 , 11:37 Spausdinti

kpd.lt inform.ir nuotr.


Vilniaus Švč. Trejybės (unitų) bažnyčioje apsilankė Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė ir Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas. Su graikų apeigų katalikų bažnyčios kunigu Petro Pavlo Jachimec buvo aptarti nuo rudens prasidėsiančių bažnyčioje esančių palaidojimų tyrimų klausimai. Susitikime taip pat dalyvavo Vilniaus universiteto bei valstybės įmonės „Lietuvos paminklai“ atstovai.

Bažnyčios rūsiuose yra palaidoti vienuoliai ir kunigai. Jų palaikus šių metų rudenį pradės tyrinėti antropologai, o karstus tvarkys restauratoriai. Tyrinėjimams vadovaus Vilniaus universiteto Archeologijos katedros profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Albinas Kuncevičius. Palaikai apleisti, karstai suirę, tad ketinama bažnyčios rūsius skubiai tvarkyti. Palaikus ištyrus, bus nuspręsta, ar tai bus tik palaidojimo vieta, ar karstai bus eksponuojami.

Pernai birželio pirmosiomis dienomis ši bažnyčia minėjo 500 metų jubiliejų. Ją pastatė kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis pergalei prie Oršos paminėti. XVII a. pradžioje čia darbavosi Bažnyčios vienybės Apaštalas Šv.Juozapatas, vienas iš Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino kūrėjų.

Religija , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra