Aptarti lituanistinio švietimo Karaliaučiaus srityje vystymo planai

Autorius: Data: 2012-10-15 , 09:09 Spausdinti

Aptarti lituanistinio švietimo Karaliaučiaus srityje vystymo planai

Lietuvos konsulate Tilžėje (Sovetske) 2012 m. spalio 9-ąją švietimo klausimus užsienyje kuruojančių Lietuvos institucijų atstovai bei diplomatai su Kaliningrado srityje dirbančiais lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojais ieškojo lituanistinio švietimo Karaliaučiaus srityje stiprinimo būdų.

Susitikime dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos (URM) Užsienio lietuvių departamento direktorius Arvydas Daunoravičius, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius, Lietuvos konsulė Sovetske Liuda Kleimionova ir Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas.

Su Karaliaučiaus srities mokytojais jie ieškojo lituanistinio švietimo plėtros būdų ir tarėsi, kaip iki 2013-ųjų sklandžiai įgyvendinti šiuo metu URM vykdomų neformaliojo švietimo užsienyje funkcijų perdavimą Švietimo ir mokslo ministerijai. A. Daunoravičius padėkojo pedagogams už nuoširdų kasdienį darbą, kurio vaisiai akivaizdūs, ir įteikė URM užsakymu išleistą knygą „Lietuvos istorija“.
Susitikimo dalyviai pabrėžė pastaruoju metu sparčiai plėtojamą Lietuvos ir Kaliningrado srities mokyklų bendradarbiavimą, ženkliai padidėjusį susidomėjimą lietuvių kalba bei etnokultūra Karaliaučiaus bendrojo lavinimo įstaigose ir su tuo susijusį nuolatinį lietuvių kalbos mokytojų poreikį šiame krašte.
850 Karaliaučiaus srities mokinių 24 įstaigose lietuvių kalbos ir etnokultūros šiuo metu moko 17 mokytojų, su kuriais URM yra pasirašiusi neformaliojo švietimo paslaugų teikimo lietuvių bendruomenėse užsienyje sutartis.

URM inform.

Politika , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra