Aptartas Lietuvos ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas

Autorius: Data: 2013-06-05 , 09:02 Spausdinti

2013 m. birželio 4 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Lietuvoje besilankančiu JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley Craigu (Wesley Craig) ir aptarė bendrai rengiamas tarptautines pratybas „Kardo kirtis“ ir „Gintarinė viltis“, bendradarbiavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas.

„Lietuvos ir Pensilvanijos bendradarbiavimas yra ypatingas ir tęsiasi jau 20 metų. Mūsų kariai ne kartą drauge tarnavo Afganistane, nuolat kartu treniruojasi, todėl tikiuosi, kad ir ateityje mūsų bendradarbiavimas bus toks pats turiningas ir galėsime tęsti bendrą veiklą karinio rengimo srityje“, – susitikimo metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Susitikime krašto apsaugos ministras J. Olekas ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas W. Craigas aptarė Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimą tarptautinėse operacijose po pajėgų išvedimo iš Afganistano 2014 m.

Susitikimo metu krašto apsaugos ministras ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas aptarė šiuo metu trijose Baltijos valstybėse vykstančias tarptautines pratybas „Kardo kirtis 2013“ ir kitais metais planuojamas pratybas „Gintarinė viltis“, taip pat kalbėjo apie Pensilvanijos nacionalinės gvardijos rengimo centro ir Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro bendradarbiavimą, kuriame yra įrengta moderni kompiuterinė konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistema (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation System, JCATS). Ši kompiuterinė sistema 2006 m. buvo įdiegta Lietuvos kariuomenėje JAV užsienio ginkluotųjų pajėgų finansavimo programos lėšomis padedant JAV vyriausybei.

Susitikime ministras J. Olekas taip pat pristatė Vilniuje akredituoto NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą ir jo veiklą, Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus.

Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinė gvardija aktyviai bendradarbiauja nuo 1993 metų.

Pensilvanijos nacionalinės gvardijos atstovai rengia kursus ir seminarus Lietuvos kariuomenės atstovams, siunčia savo instruktorius ir stebėtojus į pratybas Lietuvoje, Lietuvos kariai dalyvauja pratybose, instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijoje.

Pensilvanijos nacionalinė gvardija skyrė logistikos specialistus tarnauti į Lietuvos Nacionalinį paramos elementą Afganistane. Taip pat Lietuvos ir Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai nuo 2010 m. lapkričio iki 2012 m. gegužės dalyvavo bendroje Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupėje POMLT.

Pensilvanijos nacionalinė gvardija palaiko glaudžius bendradarbiavimo ryšius su dauguma Lietuvos kariuomenės institucijų – Jungtiniu štabu, Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, Logistikos valdyba, Specialiųjų operacijų ir Karinėmis oro pajėgomis, Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centru.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt 

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra