Apsiskalbimo impresijos

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Anotacija fotomenininko Algimanto Vėjalio parodai „Indijos užrašai“
 
Nebe pirmą kartą Indijoje besilankantis Molėtų krašto kilmės autorius šįsyk savo vaizdiniuose užrašuose užfiksavo būk tai paprastą, ramų nedidelio miestelio žmonių buitinį gyvenimą. 21-oje spalvotoje natūralistinio stiliaus fotografijoje matome apsiskalbimą – sekli užmiesčio upė, žmonės, joje apsiskalbiantys, besitvarkantys šalia, baltumo kompozicijos, pagaliau grįžimas į miestą su švara ranka tempiamuose vežimėliuose.
Autorius Indiją stebėjo, atpažino žmonių akyse, dorai, sunkiai rankiniu būdu švarinančius savo dienas, be troškulio būtinai praturtėti, laimingus tuo ką turi. Jie dar neužsikrėtę gobšumo bacila, jie švarūs! Jie šypsosi!
Kita moralė, kitas gyvenimas…
Sako Indija slepia ir daug mistikos, nepajuntama jėga veikia likusį pasaulį, žmones. Kaip tik autoriaus atliktas darbas tai ir paliudija: švaros, doros būtinybės apmąstymai vaizdiniuose praeitų metų rudenį kaip nuojauta, kaip nebylus perspėjimas beveik pusmečiu anksčiau aplenkė Wall-Streeet’o gobšuolių aferos apogėjų bei JAV ką tik išrinkto spalvotojo prezidento Barak’o Obamos „praregėjimą“ juos sutramdyti. Įtikėti nelengva, bet faktas…
Šis autoriaus Algimanto Vėjalio pilietinis darbas šiandien tampa kaip niekada   aktualus: tai kvietimas visiems atsigręžti į sąžinę, dorą, meilę artimui t. y.  apsiskalbti į Lietuvą atsiritusios gobšumo bangos akivaizdoje.
Ekspoziciją galima apžiūrėti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos parodų galerijoje darbo valandomis (Trakų gt., 10).

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra