Aplinka. Mažmenininkai tesi pažadus siekti ekologiškumo

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Europos mažmenininkai pažadėjo populiarinti ekologiškesnio vartojimo įpročius, todėl pirkėjai lentynose randa daugiau ekologiškų produktų.
 
Savanoriškų tikslų, kuriuos užsibrėžė Europos Komisijos ir mažmeninio sektoriaus atstovų iniciatyva įsteigto Europos mažmeninių rinkų forumo nariai, įgyvendinimo rezultatų ataskaitoje matyti, kad mažmenininkai tesi savo pažadus. Jie ne tik tiekia daugiau ekologiškų produktų prekybos centrams, bet, didžiausią dėmesį skirdami veiksmingo išteklių naudojimo priemonėms, sumažino neigiamą savo sektoriaus poveikį aplinkai. Vis dėlto reikėtų daugiau bendrauti su vartotojais tvaraus vartojimo klausimais. Ataskaitoje rekomenduojama įsteigti apdovanojimų už geriausią praktiką sistemą.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/22092010_mazmenininkai_ekologiskumo_lt.htm

Programai „Grundtvig“ – 10 metų. ES suteikia suaugusiesiems dar vieną galimybę mokytis

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou 2010 m. rugsėjo 22–23 d. dalyvaus Kopenhagoje vykstančiuose renginiuose, skirtuose Europos Sąjungos suaugusiųjų švietimo programos „Grundtvig“ dešimtosioms metinėms paminėti. Pagal programą „Grundtvig“ finansiškai remiamos mokymosi ir edukacinio judumo iniciatyvos, kuriomis gerinami suaugusiųjų įgūdžiai ir didinamos jų galimybės įsidarbinti. Komisija yra įsitikinusi, kad dabar tokios paramos reikia labiau nei bet kada iki šiol – tik taip bus galima įveikti krizę, išlaisvinti visos Europos ekonomikos augimo potencialą ir užtikrinti, kad žmonių, praeityje neišnaudojusių visų savo galimybių, ateitis būtų šviesi. Įgyvendinant programą per pastarąjį dešimtmetį į suaugusiųjų švietimo sektorių investuota 370 mln. EUR, organizacijoms suteikta 17 000 dotacijų, o įvairioje veikloje dalyvavo maždaug 500 000 dalyvių. 

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/22092010_gruntvig_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm   

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500  

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje
Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius
Tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 231319

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra