Apie Rugsėjo 1-osios (3-osios) džiaugsmus ir rūpesčius Pietryčių Lietuvoje

Autorius: Data: 2012-09-10 , 16:49 Spausdinti

Jonas VAIŠKŪNAS, Arūnas RASAKEVIČIUS, Gintautė BRAZAUSKAITĖ

2012 m. Rugsėjo 1-osios (3-osios) šventė ne visiems ir ne visur Lietuvoje yra džiugi diena. 22-aisiais Lietuvos nepriklausomybės metais Pietryčių Lietuvos lietuviai šią dieną pasitiko su nerimu dėl savo vaikų ir savo pačių ateities.

Lietuviškų mokyklų padėtis šioje Lietuvos srityje yra apgailėtina. Lenkakalbius lietuvius tikrais lenkais paversti pasišovusi vietos valdžia vis garsiau triūbijanti po visą Europą dėl esą pažeidžiamų lenkakalbių teisių visais įmanomais būdais stengiasi suvaržyti vietos lietuviškai kalbančių ir besimokančių lietuviškose mokyklose mokinių teises būti lietuviais savo pačių Tėvynėje.

Kadangi Lietuvą valdančios sisteminės partijos iki šiol neįstengia apginti lietuvybės Pietryčių Lietuvoje į Alkas.lt redakciją pakvietėme ir pakalbinome Nacionalinio susivienijimo „UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE“ (ULL) narius Vytautą Dailidką, Eišiškių, Stanislovo Rapalionio gimnazijos mokytoją, prof. Kazimierą Garšvą, „Vilnijos“ draugijos pirmininką, Gintarą Songailą, Seimo narį, Nacionalinio susivienijimo „UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE“ politinės tarybos ir Tautininkų Sąjungos (TS) pirmininką, Tomą Bakučionį, teisininką, Lietuvos Socialdemokratų Sąjungos (LSDS) pirmininko pavaduotoją, Julių Panką, Tautininkų Sąjungos pirmininko pavaduotoją, Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininką.

Šiuos Alkas.lt svečius kalbina Jonas Vaiškūnas, Alkas.lt redaktorius.

Vaizdo medžiaga:

http://alkas.lt/2012/09/03/apie-rugsejo-1-osios-3-osios-dziaugsmus-ir-rupescius-pietryciu-lietuvoje-video/

www.alkas.lt

Rytų Lietuva , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra