Apie pirmąsias lietuviškas knygas ir jų autorius

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Albinas Jovaišas. Jie parašė pirmąsias lietuviškas knygas. – Vilnius: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2009. – 248 p.
 
Žymaus lietuvių literatūros istoriko ir pedagogo Albino Jovaišo (1931-2006) apybraižoje „Jie parašė pirmąsias lietuviškas knygas“ glaustai, patraukliai ir išsamiai atskleidžiamas lietuviškos raštijos kelias nuo pirmųjų liudijimų apie lietuvių kalbos vartojimą viešojoje erdvėje XIII-XV a. ir vėliau iki didžiųjų XVI a. lietuvių raštijos kūrėjų: Mažvydo, Bretkūno ir Daukšos.
 
Tai antrasis pataisytas ir smarkiai papildytas knygos tokiu pačiu pavadinimu leidimas (pirmasis išėjo 1989 m.).
 
Atsižvelgdamas į reikšmingus pastarojo dvidešimtmečio lituanistų darbus, autorius išplėtė ankstesnį diskursą tiek pasakojimais apie žymiųjų pirmąsias lietuviškas knygas parengusių autorių gyvenimą bei kūrybą, tiek žiniomis apie visuomeninę-kultūrinę terpę, kurioje tos knygos pasirodė.
 
Kaip ir kiti Jovaišo darbai, ši apybraiža pasižymi faktografiniu patikimumu, aiškiu ir glaustu dėstymu ir originalia stilistine raiška. Lietuvių raštijos pradžia čia siejama su valstybės atsiradimu XIII a. viduryje, o literatūros turinys papildytas įvairiomis kalbomis Lietuvoje sukurtais ir kaimynėse šalyse apie Lietuvą parašytais raštijos paminklais (metraščiais, kronikomis ir kt.).
 
Leidinys gausiai iliustruotas.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Knygos viršelis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra