Apie patriotiškumo pamokas, kurioms turi atsirasti daugiau vietos ir laiko

Autorius: Data: 2011-03-08, 08:15 Spausdinti

Europos Parlamento narė Radvilė MORKŪNAITĖ

Artėjant Kovo 11-osios minėjimui, 2011 kovo 9-ąją, Vilniuje Lietuvos jaunimo organizacijos didžiajame kino ekrane ketina surengti jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto „Misija Sibiras’10“ dokumentinio filmo premjerą.

Pirmieji žiūrovai filmą išvys kino teatre, tačiau jį pamatyti bus proga ir visiems – Kovo 11 d. 15.30 val. jį rodys Lietuvos televizija.

Su nekantrumu laukdama filmo premjeros, prisiminiau paskutiniąją mūsų, kartu su projektu „Misija Sibiras“, muzikinės grupės „Skylė“ albumu „Broliai“, pilietiškumo ir patriotiškumo išvyką į Kauną, kur „Veršvų“ vidurinėje mokykloje su mokyklos bendruomene, mokiniais ir mokytojais prisiminėme Lietuvos kelio į laisvę akimirkas, paminėjome karštai tikėjusius mūsų valstybe laisvės kovotojus, partizanus, laisvės gynėjus, ištremtuosius į Sibiro tolybes.

Kas su ašara, kas su giliu susimąstymu lydėjo tą ramų penktadienio (vasario 26-osios) pasikalbėjimą apie istorinę atmintį ir neeilines patirtis, kurios vienaip ar kitaip įsirėžė didžiosios dalies lietuvių ir jų šeimų širdyse.

Šis, bendras keturių renginių Kaune, Kėdainiuose, Telšiuose ir Klaipėdoje ciklas parodė, kad apie savo istorines patirtis, svarbius valstybingumo momentus turime kalbėti. Kad turime skatinti kartų, savo akimis mačiusių ar išgyvenusių tuosius įvykius, norą perduoti patyrimą ir nuoširdų tikėjimą savo valstybe – jaunajai kartai.

Tikiuosi, kad dar turėsiu progos globoti ir su bendraminčiais inicijuoti tokius projektus, kurie skatintų tikėjimą ir pagarbą savo valstybe bei visais, kurie nešiojo laisvos Lietuvos idėją ir dėl jos ryžosi aukoti ir aukotis.

http://morkunaite.wordpress.com/

EP: Radvilė Morkūnaitė , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra