Apie Oginskių paveldą – spaudos konferencijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje vykusioje spaudos konferencijoje „Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių programos tikslai ir uždaviniai 2010-2015 metų laikotarpiui“ direktorius Vytas Rutkauskas papasakojo, kas nuveikta per penkerius metus, ką dar žadama padaryti. Pasak jo, programa susiformavo, kai buvo užmegzti ryšiai su Oginskių palikuoniu Iwo Zaluskiu, baltarusiais ir lenkais. V. Rutkauskas pabrėžė, kad itin svarbus yra ne tik materialaus paveldo išlikimas, bet ir rašytinis bei muzikinis Oginskių palikimas, ryšių paieška ir plėtra.
 
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis patikino, kad rietaviškiams Mykolas Kleopas Oginskis yra labai svarbus. „Mes stengiamės išsaugoti paveldą ir tvarkyti miestą taip, kad nebūtų gėda prieš jo palikuonis, – patikino meras.- Ruošdamiesi 250-osioms jo gimimo metinėms norim atstatyti karietinę, sutvarkyti parką, atnaujinti dvarui priklausiusius pastatus, suremontuoti gražiąją Rietavo bažnyčią. Paveldas svarbus ir Rietavo kraštiečių klubui, kuris rūpinasi, kad iškiltų paminklas M. K. Oginskiui.“ A. Černeckis supažindino ir su kitais šiuo metu įgyvendinamais svarbiais projektais, atskleidė ateities planus.
 
Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė sakė, kad dirbama keliose srityse – už dvasinį paveldą (rašytinį ir muzikinį) atsakingi muziejaus darbuotojai, o papročių ir tradicijų išsaugojimas yra skyriaus rūpestis. Anot jos, kad rietaviškiai turi ir gyvą ryšį, jungtį su istorija – Oginskių palikuonį Iwo Zaluskį, kuris mus aplanko jau šeštą kartą.
 
Iwo Zaluskis pabrėžė, jog labai svarbu, kad trys šalys – Lietuva, Baltarusija ir Lenkija – dalyvauja tarptautiniame festivalyje. „Tai – ne politika, o kultūra, – sakė svečias iš Anglijos.- Mykolas Kleopas Oginskis tikrai būtų patenkintas, kad šias šalis sieja bendra kultūra. Manau, kad ateityje panašiuose festivaliuose galėtų skambėti ne tik Oginskio, bet ir šiuolaikinė muzika, labiau priimtina jaunimui, kurį reikėtų sudominti paveldu ir jo išsaugojimu.“ I. Zaluskis pasidalijo ir ateities planais, kuriuose Rietavui skirta svarbi vieta. Jis pritarė merui A. Černeckiui, kad į jubiliejinę šventę reikėtų sukviesti Oginskių palikuonis iš viso pasaulio.
 
www.zemaitijosgidas.lt
 
Nuotraukose: Konferencijos metu

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra