Apginkime Bernardo Brazdžionio atminimą

Autorius: Data: 2011-11-02 , 15:07 Spausdinti

Kauno miesto savivaldybė yra paskelbusi Bernardo Brazdžionio literatūros premijos konkursą už „Bernardo Brazdžionio lietuvybės, gimtosios kalbos, pilietiškumo tradicijas tęsiančiam Lietuvos autoriui už naują pastarųjų dvejų metų aukšto profesinio lygio grožinės literatūros ar literatūrologijos knygą“.

Yra sudaryta komisija iš penkių asmenų, rašytojų ir valdininkų, kuri iki 2011 m. lapkričio 20 d. turi įvardinti laimėtoją. Tačiau, kaip dažnai nutinka Lietuvoje, nugalėtojas žinomas jau iš anksto – pagal principą „pats skiriu, pats pasiimu“. Tai – Petras Palilionis, ilgametis LTSR Rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, sovietinės literatūros nomenklatūrininkas, sugebėjęs išlaikyti postus ir naujaisiais laikais. Jis „asistavo“ Bernardui Brazdžioniui lankantis Lietuvoje, yra parašęs apie jį keletą tekstų.

Konkurse dalyvauja ir Algirdo Patacko knyga „Pastogės Lietuva; pogrindžio, Sąjūdžio ir laisvės metų kronika“, savo dvasia ir turiniu tikrai artimesnė B. Brazdžioniui. Apginkime Bernardo Brazdžionio atminimą, neleiskime daugintis praeities pelėsiams.

P. S. Savo nuomonę galima išsakyti adresu kultura@kaunas.lt arba Kauno m. Savivaldybės kultūros skyriui (M. Daukšos g. 34, 44283 Kaunas); taip pat Tarybos kultūros komitetui kristina.zinkeviciene@kaunas.lt

Su Algirdo Patacko knyga galima susipažinti:

http://issuu.com/aidai/docs/pastoges_lietuva

Taip pat paskaityti Astridos Petraitytės recenziją:

http://alkas.lt/2011/03/04/a-petraityte-is-pastoges-i-lietuva-zvelgiant/#more-13188

Eriko Ovračenko nuotr.

Nuotraukoje: B. Brazdžioniui paminklas Kaune

Kultūra , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra