Apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso nugalėtojai

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2006 m. birželio 13 d., Dailininkų sąjungos galerijoje buvo atidaryta paroda „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2004-2005 m.“ bei apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso nugalėtojai. Pirmą kartą Krašto apsaugos ministerijos surengto T. Dambrausko fotokonkurso tikslas – propaguoti karinę fotografiją, paskatinti kariškius ir civilius kurti kariuomenės fotografijos metraštį bei paminėti Lietuvos kariuomenės fotografo ir operatoriaus vyresniojo seržanto Tado Dambrausko atminimą.

Konkurso paroda veikia 2005 m. birželio 13 d. – liepos 5 d.

Pirmajame T. Dambrausko fotokonkurse dalyvavo beveik 60 fotografų, nuotraukas parodai ir nugalėtojus atrinko fotomenininkų komisija, kuriai fotografijos buvo pateiktos nenurodant autorystės. Fotografai varžėsi civilių ir kariškių grupėse. Fotokonkurso prizinis fondas – 15 tūkst. Lt.
Civilių grupėje trečiąją vietą iškovojo dienraščio „Panevėžio balsas“ fotografas Gintaras Lukoševičius, antrąją – Krašto apsaugos ministerijos fotografas Alfredas Pliadis, pirmąją – Karaliaus Mindaugo bataliono fotografė Silvija Pranauskaitė-Bitinienė už fotografijų ciklą iš pratybų „Strong Shield“.
Kariškių grupėje trečioji ir pirmoji vietos atiteko Lietuvos karo akademijos fotografui viršilai Kęstučiui Dijokui, antroji vieta – kariuomenės vado atstovui spaudai vyresniajam leitenantui Ričardui Uzelkai.
Specialusis T. Dambrausko fotokonkurso prizas atiteko „Lietuvos žinių“ fotografui Tomui Baurui už nuotrauką karių laisvalaikio tema.
Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo T. Dambrausko fotokonkurso globėjas krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas ir kiti aukšti krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės pareigūnai, T. Dambrausko žmona Eglė Bučelytė ir sūnus Lukas, jo tarnybos draugai. Parodos atidarymo metu buvo demonstruojamas dokumentinis filmas „Tadas – ledlaužis“, sukurtas keli mėnesiai prieš Tado Dambrausko mirtį (scenarijaus autorė ir režisierė – Ilona Skujaitė, operatorius ir montažo režisierius – Domantas Vildžiūnas, „ledlaužis“ ir operatorius – T. Dambrauskas).
T. Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės.
Dirbdamas T. Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane. Optimizmo ir gero humoro jausmo nestokojusio Tado objektyvas per trylika metų fiksavo ne tik pratybų, iškilmių, misijų akimirkas, bet ir linksmus karių kasdienybės vaizdus. Jo reportažai yra unikalūs ir ne kartą buvo rodomi televizijų, nuotraukas spausdino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žurnalai, laikraščiai.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra