Apdovanoti sostinės menininkai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Minint Pasaulinę kultūros dieną ketvirtadienį (2010 04 15)Vilniaus rotušėje apdovanoti sostinės menininkai ir kultūros veikėjai.
 
Už išskirtinius nuopelnus sostinės kultūrai Barboros Radvilaitės medalis įteiktas rašytojai, literatūrologei Viktorijai Daujotytei-Pakerienei, o Žygimanto Augusto medalis – vienam iš žymiausių Lietuvos režisierių, Meno forto vadovui Eimuntui Nekrošiui.
 
„Jūs kuriate mūsų miestui, garsinate jį ir, svarbiausia, – apgaubiate ypatinga dvasia. O ji veikia netgi tuos, kurie to nepastebi. Esame dėkingi, kad jūs šia savo dovana pasidalinate su visu miestu, Lietuva ir pasauliu“, – sveikindamas miesto kultūros ir meno šviesuolius sakė sostinės meras Vilius Navickas.
 
Šie iškilių istorinių asmenybių vardais pavadinti apdovanojimai įsteigti 2000 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos ir skirti meno ir kultūros žmonėms, kurių veikla per dešimtmetį praturtina sostinę.
 
Aukso medaliais „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ taip pat pagerbti ir apdovanoti architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai, poetas, prozininkas ir vertėjas Algimantas Baltakis, aktorius, režisierius Antanas Šurna, vienas iš žymiausių Lietuvos chorinio meno atstovų Lionginas Abarius, „Lėlės“ teatro režisierius, scenografas Vitalijus Mazūras, dailininkas, visą gyvenimą tapęs tik Vilnių, Aloyzas Stasiulevičius, ne vieną fotografijų ciklą apie Vilnių sukūręs fotografas Stanislovas Žvirgždas.
 
Sidabro medaliai „Už nuopelnus Vilniaus kultūrai“ įteikti Marijos ir Jurgio Šlapelių namų muziejaus direktorei, mokslininkei, pedagogei Almai Gudjonytei ir Vilniaus miesto savivaldybės Centrinės bibliotekos informacinio sektoriaus vedėjai Zitai Bielinienei.
 
Vilniaus miesto savivaldybės choro „Jauna muzika“ choro meno vadovui ir vyriausiam dirigentui Vaclovui Augustinui įteiktas atminimo ženklas „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“.
 
Dailininkui Mindaugui Skudučiui už Vilniaus įamžinimą meno kūriniuose ir kompozitoriui Algirdui Martinaičiui už naujus muzikinius projektus buvo įteiktos mero premijos.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Režisierius E. Nekrošius ir prof. V. Daujotytė-Pakerienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra