Apdovanoti geriausi Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė 2012–2013“ dalyviai

Autorius: Data: 2013-06-12 , 09:52 Spausdinti

2013 m. birželio 11 d. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ nugalėtojai. Nugalėtojus sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

„Čia pavaizduotos ne eilinės akimirkos ir jos pastebėtos ne eiline akimi. Tokiems kadrams pastebėti padeda ir profesinė branda, ir gyvenimas, buvimas, tos aplinkos jautimas. Tado Dambrausko parodoje galime pasigrožėti tokiomis akimirkomis, kokių patys tiesiog negalime pastebėti. Linkiu, kad toks taiklus ginklas – fotoaparatas, netrukdytų tarnybai, o ją tik papuoštų“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Konkurso dalyvius sveikino ir vertinimo komisijos nariai Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir komisijos narys iš Nyderlandų, aviacijos fotografas Tieme Festneris (Tieme Festner), visiems dalyviams palinkėjęs išlikti kuo originalesniais ir nebijoti išsiskirti iš kitų.

Skirtingai nei ankstesniuose konkursuose, atskirų temų nebuvo. Svarbiausia – akimirka, atspindinti kariuomenės gyvenimą. Tai konkurso parodą ir nuotraukų albumą leido pateikti įvairiausiomis spalvomis. Kurios profesionalų ir mėgėjų nuotraukos taps geriausiomis paaiškės ceremonijos metu.

Septynių narių komisijos sprendimu trečiąją vietą pasidalino du autoriai. Karius „Atakoje“ įamžinęs Laimis Bratikas ir vyresnysis leitenantas Andrius Česnauskas su savo nuotrauka „Kariai ir aikštelėje kariai“.

Antroji vieta skirta Edvardui Velbasiui už jo nuotrauką „Kariai po lauko pratybų grįžta į kareivines“.

Šiais metais nuotrauka nugalėtoja išrinkta akimirka iš karių tarnybos Afganistane „Dovana mergaitei“. Jos autorius – vyr. ltn. A. Česnauskas.

Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanotas Raimondas Kuliavas, kuris nuotraukoje „Taikinys užfiksuotas“ atskleidė, kad pratybų metu kariai atlieka skirtingas užduotis.

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo Ievą Budzeikaitę.

Portalo „Delfi“ skaitytojai taip pat turėjo galimybę balsuoti už įdomiausią kadrą iš konkursui „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ pateiktų fotografijų. Skaitytojų vertinimui buvo pateiktos 20 nuotraukų. Daugiausiai, 546 balsų, surinko vyr. ltn. A. Česnausko nuotrauka „Afganistanas po mano kojomis – kelionės į atokesnį Goro provincijos rajoną metu“. Jos autorius apdovanotas portalo „Delfi“ įsteigtu skaitytojų simpatijos prizu.

Jau devintą kartą rengiamas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius Tadas Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus. Krašto apsaugos departamente jis pradėjo dirbti 1990 metais. Tadas buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi.

Fotogalerija

Vaizdo medžiaga

Nuotr. aut. – 1. Andrius Česnauskas, 2. Edvardas Velbasis, 3. Laimis Bratikas, 4. Andrius Česnauskas, 5. Raimondas Kuliavas, 6, 7. Alfredas Pliadis

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra