APDOVANOTAS TRAKŲ ISTORINIO NACIONALINIO PARKO DIREKCIJOS ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS

Autorius: Data: 2015-05-19 , 13:33 Spausdinti

2015 m. gegužės 13 d. Rezeknės mieste Latvijoje įvyko baigiamoji 2007-2013 m. bendradarbiavimo per sieną programos Latvija-Lietuva-Baltarusija konferencija. Renginio metu Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) direkcijos įgyvendintas projektas „Istorinių sodybų panaudojimas, pritaikant jas šiuolaikinėms kultūros reikmėms“ buvo apdovanotas nominacijoje „Už geriausiai pritaikytus istorinius objektus“.

TINP direkcija projektą įgyvendino 2012-2014 m., drauge su partneriais iš Baltarusijos – Smurgainių rajono vykdomuoju komitetu. Iš projekto lėšų Užutrakio dvaro sodyboje buvo įrengtos dvi salės. Baltoji salė ir Biblioteka buvo pritaikytos koncertams, konferencijoms bei seminarams, įsigyti, pagal istorines nuotraukas atkurti, vienetiniai Liudviko XVI stiliaus baldai, salių langus papuošė to paties stiliaus užuolaidos. Baltajai salei įsigytas išskirtinis baltos spalvos Fazioli fortepijonas. Partneriai Baltarusijoje projekto lėšas panaudojo dalies Zalesės dvaro sodybos rūmų restauracijai ir įrengimui. Grafui M. K. Oginskiui priklausiusių rūmų fligelis buvo pritaikytas koncertams: restauruota ir istorinių baldų kopijomis apstatyta salė, įrengta rūbinė, pagalbinės patalpos, įsigytas koncertinis fortepijonas.

Projekto metu įrengtose erdvėse Užutrakyje ir Zalesėje suorganizuoti tarptautiniai koncertai, konferencijos ir seminarai, įtraukiant dalyvius iš abiejų šalių. Bendradarbiavimo metu parengtas ir išleistas turistinio maršruto vadovas „Nuo Zalesės link Užutrakio“, kuriame kviečiama aplankyti Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione esančias žymiausias kultūros, istorijos bei gamtos vertybes.

 

Projekto biudžetas sudarė 575.268,00 Eur, iš jų 517.741,00 Eur buvo skirta iš programos fondo, o likusias lėšas skyrė projekto vykdytojai.

lrkm.lt

 

Kultūra , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra