Apaštališkasis Nuncijus Celestino Migliore: būtinas dialogas vietoje

Autorius: Data: 2013-11-28 , 10:34 Spausdinti

Lenkijos lietuvių bendruomenė (LLB) gavo Apaštališkojo Nuncijaus atsakymą į raštą, siųstą 2013 m. spalio 29 d., kuriame trys lietuvių organizacijos: Lenkijos lietuvių bendruomenė, Lenkijos lietuvių draugija ir Lenkijos lietuvių šv. Kazimiero draugija, prašė padėti apginti Berznyke palaidotų Lietuvos savanorių garbę. Pasak laiško autorių, šiuo metu yra niekinamas ten palaidotų Lietuvos savanorių atminimas.

Nuncijus Celestino Migliore laiške lietuviams rašo: „Ačiū už nuoširdų ir atvirą pasidalijimą savo ir Jūsų atstovaujamų bendrijų jausmais. Perskaičiau apie juos labai atidžiai ir nuoširdžiai bei su Jūsų nuomonės supratimu.

Mano patirtis iš daugelio pasaulio kraštų, kur man teko dirbti, sako, kad svarbu rodyti pagarbą žmonių, priklausančių tautinei mažumai, rodomam jautrumui. Tai visuomenės brandumo matas. Kaip pastebėjau, į šią problemą visur žiūrima labai jautriai. Spėju, ne kitaip yra su Lenkijos lietuviais ar Lietuvos lenkais.

Ta pati patirtis taip pat sako, kad sprendžiant vietos visuomenėse susiklosčiusius klausimus nenaudingi būna viršūnėse priimami sprendimai, o tik atviras ir ramioje atmosferoje vykstantis atkaklus dialogas, geranoriškai dalyvaujant visoms suinteresuotoms šalims ir pabrėžiant tai, kas jungia, o ne tai, kas gali skirti.

Dar kartą išsakydamas supratimą pristatytais klausimais, patikinu, kad artimiausiu laiku pasikalbėsiu su Elko vyskupu apie dialogo anksčiau aptarta dvasia būtinumą.“

Aušra“, 2013/22

http://www.um.sejny.pl nuotr.

www.punskas.pl

Nuotraukoje: Seinų miesto burmistras Jan Stanisław Kap deda gėles ir prie „lietuviško paminklo“ Berznyko kapinėse

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra