Anzelmo Matučio 95-osios gimimo metinės ir poezijos skaitymai gamtoje

Autorius: Data: 2018-10-18 , 12:58 Spausdinti

Anzelmo Matučio 95-osios gimimo metinės ir poezijos skaitymai gamtoje

Vidutė STADALNYKIENĖ, Matuizų bibliotekos bibliotekininkė, www.voruta.lt

Varėnos rajono Matuizų bibliotekos skaitytojai paminėjo Anzelmo Matučio 95-ąsias gimimo metines, bibliotekininkės Vidutės Stadalnykienės vedini issiruošė  poezijos skaitymams gamtoje. Renginį skirdami Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui .

Labai simboliška ir artima, norėjosi pajausti vaikų poeto Anzelmo Matučio, ryšį su gamta ,medžių ošime, lapų šnaresy. Bibliotekininkė pasakojo poeto kūrybos kelią, vardijo parašytas knygas. Šiltos rudeninės saulutės spindulių apkabinti, džiaugsmingai jaunieji skaitytojai skaitė eilėraščius: “Paukščių take“, “Gimtinės delne“, „Po  gimtinės ąžuolėliais“, „Žilas šilas atsidūsta“ ir kt. A.Matutis savo kūryba norėjo parodyti ,kokia skambi ir lengvai rimuojama lietuvių kalba, rašęs vaikams nuo trejų iki šimtas trejų metų. Klausėmės paukštelių čiulbėjimo, girdėjom miško šakelių traškesį ir minėm mįsles: “Sidabru dėvėjo-greit nubyrėjo, rėdėsi šilku-ilgai buvo smagu, auksu pasidabino-tuoj vėjas nukabino‘‘ (beržas), „Darbščios rudos mergelės vėlai gulas, anksti kelias“ (skruzdėlė) ir kt.

Skaitytojams priminiau, kad reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams kataloge „ Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ yra dvi knygos Anzelmo Matučio „Girios televizorius“ (1973m) ir „Margaspalvė genio kalvė“(1980m),kurios bibliotekoje labai mėgstamos ir skaitomos. Laimutė Jezepčikaitė perskaitė savo kūrybos eilėraštį, kuriame minimas Pauosupės kaime gyvenęs poetas.. Puoselėdami meilę savo kraštui, rudenėjančiai Lietuvai, žaidė margaspalvių  lapų lietų ir savo mylimam poetui Anzelmui Matučiui jaunieji skaitytojai dovanojo eilėraščius, dainavo daineles, prie bibliotekos gyvai sustoję išrašė 100 Lietuvai.

 

 

 

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra