Anykščių bažnyčios bokšte – dangaus ir žemės stebykla

Autorius: Data: 2012-07-13 , 14:11 Spausdinti

Anykščiuose, aukščiausios Lietuvoje bažnyčios bokšte, įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios jau 2012 m. liepos antroje pusėje bus galima grožėtis miesto ir apylinkių vaizdais.

Ši nauja pramogų vieta turistams Šv. Mato bažnyčioje bus iškilmingai atverta ketvirtadienį, š. m. liepos 19 d., per tradicinę Miesto šventę, o žinią apie tai teatralizuoto pristatymo metu trimitais paskelbs du angelai.

Dešiniajame 79 metrų aukščio bokšte įrengtą aikštelę lankytojai pasieks laiptais. Į 33 metrų aukštį veda 186 metaliniai laipteliai, kuriuos nesunku įveikti per pusantros minutės. Į viršų užkopę smalsuoliai atsidurs tiesiog po trim bažnyčios varpais, o aplinkui atsivers Šventosios upės slėnio panorama.

Trys didžiosios laiptų aikštelės bei bokšto sienos ateityje bus panaudotos ekspozicijoms įrengti: čia bus pristatyta bažnyčios istorija, lankytojai pažvelgs į senųjų Anykščių vaizdus nuotraukose. O netrukus apžvalgos aikštelė taps tikra stebykla: joje bus įrengtas monoklis, kuris leis pasigrožėti ir tolimesnių apylinkių vaizdais. Kitąmet kelias į šią aikštelę sutrumpės, bažnyčios bokšte įrengus liftą.

Užkopti į aikštelę ir pažvelgti iš viršaus į Anykščius bus galima kasdien nuo 10 iki 18 val. nemokamai. Iš anksto sutarus, ekskursijos bus organizuojamos ir naktį. Tokią idėją įkvėpė Molėtų etnokosmologijos muziejaus darbuotojai, jau užsukę į šią stebyklą su teleskopu ir patvirtinę, jog aikštelė puikiai tinka dangaus kūnams stebėti giedru oru. Anykščių menų centro darbuotojai parengs edukacinę programą įvairioms lankytojų grupėms, susipažindami su astronomijos istorija Lietuvoje ir pasiūlydami žvelgti dangaus kūnus specialia įranga.

Idėja atverti lankytojams Anykščių bažnyčios bokštą kilo prieš trejus metus. Laiptinės ir lifto šachtos konstrukciją suprojektavo UAB „Panprojektas“ (vadovė Elvyra Klimavičienė), o projekto įgyvendinimą finansavo Europos regioninės plėtros fondas (ERPF), skyręs 436 tūkst. litų ir Anykščių rajono savivaldybė, pridėjusi 77 tūkst. litų.

Papildoma informacija: Tomas Tuskenis, Anykščių menų centro direktorius, tel. (8 381) 51 447, mob. tel. 8 606 07149, el. paštas: anyksciumenucentras@gmail.com

Nuotraukoje: Anykščių šv. Mato bažnyčia

Katalikų parapijos , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra