Antstolio kontoroje siautėjęs skolininkas nubaustas 650 litų bauda

Autorius: Data: 2011-01-17, 09:25 Spausdinti

Už chuliganišką išpuolį antstolio Roberto Vaitkevičiaus kontoroje skolininkui skirta 650 litų bauda.

Tokią bausmę kaltinamajam paskyrė Kauno miesto apylinkės teismas. Šio teismo priimtu baudžiamuoju įsakymu 1970 m. gimęs kaunietis A. K. pripažintas pažeidęs viešąją tvarką.

2010 m. lapkričio 30-osios popietę atėjęs į Gedimino gatvėje įsikūrusią antstolio kontorą, skolininkas išplūdo antstolio padėjėją necenzūriniais žodžiais ir panaudojo prieš ją fizinį smurtą. Pažeidėją sulaikė į antstolio kontorą iškviesti policijos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno miesto centro policijos komisariatas.

Antstolio kontoroje iš šio kauniečio priverstine tvarka išieškoma nesumokėta administracinė bauda už kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Antstolių rūmų duomenimis, per 2003-2010 metus dėl išpuolių prieš antstolius ir incidentų, susijusių su antstolių veikla, buvo atliekama 20 ikiteisminių tyrimų. Bausmės ir nuobaudos už smurtinio, grasinančio ar įžeidžiančio pobūdžio veiksmus paskirtos dešimčiai asmenų.

***

Lietuvos antstolių rūmai (LAR) yra profesinė antstolių asociacija (visas pavadinimas – Asociacija Lietuvos antstolių rūmai), įkurta po 2003 metų sausio mėnesį įvykusios antstolių sistemos reformos. Kiekvienas antstolis yra Lietuvos antstolių rūmų narys. LAR koordinuoja antstolių veiklą, atstovauja jų interesams valstybės institucijose ir organizacijose, organizuoja kvalifikacijos kėlimą bei vykdo kitas įstatymuose nustatytas funkcijas.

Lietuvos antstolių rūmai priklauso tarptautinei antstolių ir teismo pareigūnų sąjungai (UIHJ), vienijančiai 72 valstybių profesines organizacijas.

Antstoliai, atlikdami savo funkcijas, yra nepriklausomi ir savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais teisės aktais. Ar antstolių veiksmai atitinka šiems teisės aktams, gali įvertinti tik teismas. LAR teisės aktų nustatyta tvarka kontroliuoja antstolių profesinę veiklą ir tai, kaip laikomasi Antstolių profesinės etikos kodekse nustatytų reikalavimų.

Dora Petkauskaitė, atstovė spaudai,

Apie Antstolių rūmus (www.antstoliurumai.lt ):

Asociacija Lietuvos antstolių rūmai, www.antstoliurumai.lt

Konstitucijos pr. 15/5, LT-09319 Vilnius, tel. 2 75 00 67, faks. 2 75 00 68, mob. tel. 8 670 199 22, dora@antstoliurumai.lt

Kirilo Čachovskio nuotr.

Teismai , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra