Antanui Sutkui įteikta Dr. Erich Salomon premija

Autorius: Data: 2017-06-26, 10:09 Spausdinti

Antanui Sutkui įteikta Dr. Erich Salomon premija

www.voruta.lt

Birželio 23 d. Berlyne Antanui Sutkui buvo įteiktas garbingas Vokietijos fotografijos asociacijos Dr. Erich Salomon apdovanojimas. Šis įvertinimas yra suteikiamas kiekvienais metais ir laikomas vienu iškiliausių Vokietijos fotografijos asociacijos prizų. Kartu su apdovanojimo sertifikatu lietuvių fotografui buvo įteiktas ir „Leica M“ fotoaparatas su išgraviruotu kūrėjo vardu. Laudatio apie menininko kūrybą sausakimšoje „Berlinische Galerie“ salėje skaitė Dr. Arūnas Gelūnas.

A.Sutkus itin vertina šį garbingą Vokietijos fotografijos asociacijos apdovanojimą: „Dr. Erich Salomon premija sukėlė pačias geriausias emocijas, džiaugiuosi, kad galėjau susitikti su kolegomis, kurių nemačiau dešimtmečius. Iš įvairių Vokietijos kraštų atvykę lietuviai nustebino vieningu džiaugsmu tautiečio sėkme. Esu dėkingas Vokietijos fotografų asociacijai (DGPh) už nepaprastą šilumą, puikią organizaciją. Be dr. Arūno Gelūno gilaus ir išsamaus pristatymo, renginys būtų netekęs individualumo ir betarpiškumo. Dėkingas. Labai džiaugiuosi, kad užmezgėme ryšį su „foto.tv“ ir dr. Marc Ludwig, filmavusiu interviu su manim. Artimiausiu metu „foto.tv“ kartu su fotografe Jurga Graf planuoja kurti seriją, kurioje bus filmuojami interviu su Lietuvos fotografijos grandais – Vaclovu Strauku, Aleksandru Macijausku, Algimantu Kunčiumi, Romualdu Rakausku, Romualdu Požerskiu ir kitais. Svarbu įvertinti savo legendas laiku. Džiaugiuosi, kad vokiečiai tai supranta. Taip pat dėkoju mūsų filmavimo grupei iš „Artbox“, prodiuseriui Kęstučiui Drazdauskui, režisieriui Borisui Taskovui ir mieliesiems vaikams „Nanook“ – Artūrui Morozovui ir Bertai Tilmantaitei“.

Nuo 1971-ųjų metų premija skiriama fotografams bei organizacijoms už išskirtinę reportažinę veiklą. Premija pavadinta iškilaus Veimaro Respublikos žydų kilmės fotografo dr. Erich Salomon vardu, padariusio didelę įtaką šiuolaikinei spaudos fotografijai. Ji jau įteikta tokiems žymiems fotografams, kaip – Martin Parr, René Burri, Robert Frank, Sebastiao Salgado, Mary Ellen Mark taip pat ir periodiniams leidiniams – „Stern“, „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, „National Geographic Magazin“ ir kitiems.

Antanas Sutkus (1939 m.), gimęs Kluoniškiuose, Kauno rajone, yra vienas iškiliausių humanistinės fotografijos atstovų Europoje ir pasaulyje. Nuo 1950-ųjų metų savo darbuose menininkas fiksavo Sovietų Sąjungos okupuotos Lietuvos žmones. Kelis dešimtmečius kūręs seriją, pavadintą „Lietuvos žmonės“, A. Sutkus dokumentuoja to meto realijas, jas perteikdamas per jautrią humaniškumo prizmę, aktualią ir šių dienų žmogui.

Vokietijos fotografijos asociacija pažymi, kad A.Sutkaus darbai nepataikauja sovietiniams idealams, jo žmogaus bei visuomenės portretas atskleidžia alternatyvų gyvenimą, nuoširdų bei kuklų džiaugsmą. Savo darbu kūrėjas siekė sukurti vizualinį pasakojimą apie Lietuvą – geografinį Europos centrą, kuris tuo metu Vakarų Europai buvo beveik nepasiekiamas.

A.Sutkus yra vienas ryškiausių menininkų Lietuvoje. Fotografas apdovanotas Nacionaline Lietuvos kultūros ir meno premija ir Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu. Visame pasaulyje surengta virš 200 personalinių parodų, dauguma eksponuotų fotografijų tapo kolekcijų dalimi.

Iniciatyva, nominuoti dr. Erich Salomon premijai A.Sutkų, kilo 2016 m. Kauno fotografijos galerijos rezidencijoje viešint kuratoriui iš Vokietijos Thomas Schirmböck.

Rita Valiukonytė
Kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

Fotomenininkai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra