Antano Česnulio sodyboje

Autorius: Data: 2012-08-22 , 13:08 Spausdinti

Antano Česnulio sodyboje

Visi, kurie lanko dailininko Antano Česnulio sodybą Naujasodės kaime šalia Druskininkų, negali likti abejingi ne tik meistro darbams, bet ir gamtai.

Čia, susimokėjus keletą litų, galima pasigrožėti medžio maestro sukurtais darbais, jo skulptūromis, ir ramiai pailsėti Ratnyčėlės pakrantėje.

Surasti dailininko sodybą nėra sudėtinga. Važiuojant iš Druskininkų Grūto parko link reikia šalia kelrodžio „Skulptūrų galerija“ pasukti miško keliuku į Česnulių sodybą.

Jau iš tolo sparnais moja keturaukštis Antano suręstas malūnas. Šiame malūne per visus keturis aukštus – smulkesnieji menininko medžio drožiniai.

Už malūno – akmenų siena su daugybe nišų, kuriose yra iš visos Lietuvos suvežti medžio meistrų sukurti rūpintojėliai. Čia galima aptikti ir mūsų krašto drožėjo Zenono Knyzos išdrožtą rūpintojėlį.

Kuo giliau į Česnulių sodybą, tuo stipresnis apima jausmas, tarsi būtum patekęs į vaikystės pasakų šalį. Akį patraukia įvairūs meno kūriniai.

Menininkas idealiai parinko vietas savo skulptūroms. Vienos iš jų vilioja į medžių tankmę, kitos moja nuo Ratnyčėlės kranto, trečios sveikinasi su tavimi.

Česnulio kūrybos leitmotyvas – žmogaus gyvenimas, jo džiaugsmai ir rūpesčiai. Antai ant debesėlio sėdi šventasis Petras su dangaus raktais ir ginčijasi su Gugiu ir Kukiu, kurie lyg ir nepelnytai nori į dangų patekti.

O štai ir kitas šventasis, Jurgis, kovoja su slibinu, kuris dar ir šiurpokus garsus kartkartėmis leidžia.

A. Česnulio skulptūrų parke galima pamatyti šokančių šokėjų, griežiančių muzikantų, Žemaitės „Marčios“, Antano Vienuolio „Prieblandoje“ kūrinių herojus.

Reikšmingą vietą menininko kūryboje užima istorija. Čia puikuojasi trys žmogaus ūgio skulptūros – Mindaugo, Martyno Mažvydo ir poeto Justino Marcinkevičiaus. Jie visi laiko po vieną žodžio „Lie-tu-va“ skiemenį.

Česnuliai savo sodybą ėmė kurti prieš 30 metų. Tuo metu Antanas buvo dar jaunas, bet jau žinomas menininkas. Menininko darbai eksponuoti Vengrijoje, Vokietijoje, Armėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Lenkijoje.

Vaizdo medžiaga: http://punskas.pl/?p=21949

www.punskas.pl

Kultūra , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra