Ant Gedimino kalno – žygeivių prie Juodosios jūros sutiktuvės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šeštadienio, 2010 m. spalio 23 dienos, vidurdienį Vilniuje, ant Gedimino pilies kalno, buvo oficialiai sutikti žygio prie Juodosios jūros dalyviai. Žemaitukais užjoję ant pilies kalno, žygeiviai sutikti plojimais. Tikra įžymybe tapo Baltarusijoje prie keliautojų prisijungęs ir kompanijos nebepalikęs šuo Alšis.
 
Reportažą žiūrėkite čia.
 
Žygeivių sutiktuvėse Alšį glostė bei gyrė ir vaikai, ir vyresnio amžiaus vilniečiai. Pagyrų keturkojui negailėjo ir vienas iš žygio organizatorių, Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.
 
„Alšis iš tikrųjų neeilinių gabumų šuo, tą galiu patvirtinti. Pradžioje jis tik raitelius priėmė kaip savus, po į tą būrį įtraukė ir automobilius, kurie lydėjo žygio dalyvius“,- kalbėjo G. Babravičius.
 
Šeštadienį ant Gedimino kalno susirinkusius žmones domino ir tolesnis Alšio likimas. Paaiškėjo, kad naujaisiais šuns namais taps Pakruojo dvaras.
 
Žygio dalyviai sako, kad kelionės metu patirti įspūdžiai liks visam gyvenimui. Nesklandumų ir problemų visiškai išvengti nepavyko, tačiau dalyvius vienijo bendras tikslas.
 
„Grįžus į Lietuvą kažkaip net keista… Trūksta kažko“,- apibendrindamas žygio įspūdžius pripažino kalvis Pavelas Nalivaiko.
 
Žygio dalyviams buvo įteiktos atminimo ir padėkos dovanos. Ne mažiau nei Alšis vilniečių dėmesio susilaukė ir ištvermingieji žemaitukai, kuriais prieš kelis šimtus metų prie Juodosios jūros buvo nujojęs ir Vytautas Didysis.
 
D. Labučio ir V. Ščiavinsko nuotr.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukose: Žygeiviai žemaitukais užjoję ant pilies kalno buvo sutikti plojimais

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra