ANSAMBLIS „LIETUVA“ ŠILTAI SUTIKTAS LENKIJOS ŽIŪROVŲ

Autorius: Data: 2015-07-25 , 13:43 Spausdinti

Daugiau nei 5000 lenkų žiūrovų atsistoję plojo ansambliui „Lietuva“, kai lietuviai, kartu su kolektyvais iš Baltarusijos ir Ukrainos, oficialiai atidarė Lenkijos Balstogės (Białystok)  mieste prasidėjusį tarptautinį folkloro festivalį „Podlaska Oktawa Kultur“. Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Balstogės festivalyje dalyvavo pirmą kartą, nors daugybę kartų koncertavo kituose Lenkijos miestuose.

Atlikėjai sako įsitikinę, kad vadinamoji tautinė nesantaika tarp lenkų ir lietuvių – tik išpūstas burbulas. Šilto palaikymo sulaukęs ansamblis „Lietuva“ atsidėkodamas žiūrovams sudainavo lenkų liaudies dainą „Ėjo mergelė“ („Szla dzieweczka“). Renginys iš centrinės Balstogės aikštės buvo tiesiogiai transliuojamas per televiziją.

Garbės svečio teisėmis pakviestas ansamblis „Lietuva“ festivalio žiūrovams bei dalyviams pristatė naują etnografinių regionų programą „Yra šalis“. Programa jungia Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto kultūrą, atskleidžia kiekvieno regiono dainų, šokių, tautinių kostiumų ir muzikos instrumentų savitumą.  Koncertinę programą pastiprina folkloro ir džiazo atlikėja Rasa Serra, kurios balsas išsiskiria stipriu, autentišku skambesiu.  Programos „Yra šalis“ scenarijaus autorė ir režisierė – ilgametė Lietuvos Dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė, režisierė ir vyriausioji baletmeisterė Leokadija Dabužinskaitė.

Šiais metais festivalis „Podlaska Oktawa Kultur“ Balstogėje rengiamas jau aštuntą kartą ir pasižymi ypatinga dalyvių gausa bei pasirodymų skaičiumi. Beveik visą savaitę trunkančioje folkloro šventėje dalyvauja 25 kolektyvai iš Ukrainos, Baltarusijos, Makedonijos, Moldovos, Lenkijos, Rusijos, Izraelio, Bulgarijos, Slovakijos, Armėnijos, Lietuvos ir kitų šalių. Festivalio programoje – daugiau kaip 30 koncertų, kurie vyksta ne tik Balstogėje, bet ir kituose Lenkijos miestuose.

Ansamblio „Lietuva“ atlikėjai net iki ašarų buvo sujaudinti susitikimo su Punske gyvenančiais lietuviais.  Tai buvo antras šią savaitę ansamblio koncertas Lenkijoje. Po septynerių metų pertraukos Punsko lietuvių kultūros namuose koncertavęs ansamblis sulaukė tokio šilto priėmimo ir tokių audringų ovacijų, kad artistų akyse žibėjo ašaros ir niekas net nebandė slėpti savo emocijų. Likus porai savaičių iki koncerto buvo išpirkti visi bilietai. Pasirodymo metu salėje tvyrojo toks stiprus meilės Lietuvai ir bendrumo jausmas, kad neabejotinai ansamblis „Lietuva“ į Punską grįš dar daug kartų.

Valstybinio dainų ir šokio ansamblio „Lietuva“ informacija ir nuotrauka

Lietuva - Lenkija ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra