Ančios upės slėnyje atkurtos paukščių buveinės

Autorius: Data: 2011-06-03 , 16:28 Spausdinti

Pagramančio regioniniame parke atkurtos vertingos, tačiau per daugelį metų užžėlusios miško ir pievų buveinės. Jose auga daug retų augalų, o lizdus suka saugomos paukščių rūšys. Dalį buveinių reikėjo atkurti, nes jos buvo labai užžėlusios. Šie tvarkymo darbai atlikti įgyvendinant Europos Sąjungos iš dalies finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“.

Ančios kraštovaizdžio draustinis yra išsidėstęs Ančios upės slėnyje, nuo Skaudvilės miesto iki Batakių miestelio. Vietovė yra įtraukta į Europos saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“. Šiame upės slėnyje buvo išskirta 16 miško, pievų, upių ir kitų buveinių tipų, o taip pat saugomas retas drugys – kraujalakinis melsvys.

Pagramančio regioninis parkas taip pat yra „Natura 2000“ teritorija. Čia saugomos 11 tipų pievų, miškų, aukštapelkių, atodangų buveinės. Saugomos ir keturios drugių rūšys (auksuotoji, baltmargė šaškytės, didysis auksinukas, kraujalakinis melsvys) bei ūdros.

Buvo kertami menkaverčiai medžiai ir krūmai, jie pašalinti iš teritorijos. Atkuriant pievų buveines (stepinės, aliuvinės pievos ir kitos) buvo kertama visa sumedėjusi augmenija. Atkurinėjant miško buveines (miškapieves, mišku apaugusias ganyklas ir kitas) buvo kertama sumedėjusi augmenija, tačiau paliekami pavieniai stambesni medžiai ar jų guotai. Bendras tvarkomas plotas sudarė 21,02 ha. Tvarkymo ploteliai išsidėstė per visą draustinio teritoriją.

2010 metų pabaigoje darbai buvo užbaigti. Šiuo metu sutvarkytos buveinės įgavo pradinę struktūrą. Kad vietovės vėl neužželtų, vykdomi priežiūros darbai.

Visų sutvarkytų pievų būklė pagerėjo, sudarytos palankios sąlygos gyvuoti retoms augalų ir gyvūnų rūšims. Tikimasi, kad daug metų prižiūrint teritoriją, susidarys stabilios buveinės, kuriose pagausės retų augalų ir gyvūnų rūšių.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Ančios upės slėnio tvarkymo darbai

Parkai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra