Amatų, darbų ir pramogų dienos Lietuvos liaudies buities muziejuje

Autorius: Data: 2012-05-21 , 12:07 Spausdinti

Lietuvos liaudies buities muziejus 2012 m. gegužės 25-26 dienomis (nuo 10 iki 16 val.) kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dienas. Jose susipažinsite su senaisiais lietuvių amatais ir senoviniais kaimo darbais.

Dvi dienas amatininkai ir muziejininkai dirbs ne tik miestelyje, bet ir kiekvieno etnografinio regiono sodybose. Gerą ūpą kels kaimo kapelos ir folkloro ansambliai, veiks tautodailininkų mugė.

Dzūkijos sodybose bus drožinėjama, verpiama, pinama iš vytelių, lipdoma iš molio, gaminami vaikų žaislai. Pagal senovinį receptą virsime kvietinę košę ir visus vaišinsime. Aukštaitijos kaime bus malami grūdai, kūrenama dūminė krosnis, verdama žolelių arbata ir kepami etnografiniai blynai. Meistrai dekoruos kraičio skrynias, bus audžiamos juostos ir karpomi senoviniai karpiniai iš popieriaus.

Suvalkijos sodyboje moterys gamins šarmą, kuriuo skalbs, rodys, kaip buvo lyginama žarijomis kaitinamu lygintuvu, kaip buvo dažomi siūlai ir verpiama. Šalia sodybos bus ariama, akėjama, kerpamos avys.

Muziejaus miestelyje dirbs puodžiai, kalvis, skardininkas, pynėja, siuvėja, audėja, bitininkas, kaminkrėtys, demonstruojamas gintaro ir žalvario apdirbimas. Galėsite paragauti burnoje tirpstančių margablynių ir meduolių. Abi dienas miestelyje šurmuliuos etnografinė viktorina, o Plokščių mokykloje vyks senovinės pamokos. Šeštadienį, gegužės 26 d., miestelyje 14.00 val. bus rodomas K. Binkio teatro spektaklis „Neregėtos pasakaitės iš mažos pilaitės“, po kurios visus kvies gegužinė su šokiais.

Žemaitijoje bus gaminami spragilai, drožiami šaukštai, rišamos šluotos, plėšomos karnos ir gaminamas vytelių pluoštas. Meistrai rodys, kaip buvo gaminamos lovelės ir senoviniai žaislai vaikams. Bus sekamos pasakos, organizuojami žaidimai vaikučiams ir jaunimui. Čia pat bus ruošiamasi šienauti: gaminami dalgiakočiai, žaginiai, bus plakami dalgiai. Vietoje pjaus rąstus, skaldys malkas ir kraus į kūgį. Norintys galės paragauti žemaitiškos talkininkų košės.

Viską surasti ir nepasiklysti muziejuje Jums padės renginio planelis, kurį galėsite pasiimti kasose. Penktadienio renginio programa labiau skirta vaikams ir jaunimui, o šeštadienį amatų demonstravimas ir linksmybės skirtos visiems muziejaus lankytojams – mažiems, jauniems ir pagyvenusiems!

Kviečiame atvažiuoti į Lietuvos liaudies buities muziejų pažiūrėti, susipažinti ir patiems senovinių ūkio darbų ir amatų pabandyti! Jūs maloniai praleisite laiką, daug sužinosite, išmoksite, pailsėsite, gal kažką širdžiai mielo įsigysite. Išvykdami iš namų, nepamirškite apsiauti patogia avalyne, įsimesti šiltą megztinį ar skėtį – juk oras kiekvieną minutę gali pasikeisti.

Laukiame Jūsų atvykstant!

Programa plačiau interneto svetainėje:

http://www.llbm.lt/lt/naujienos/amatu_darbu_ir_pramogu_dienos_geguzes_25__26_dienomis.html

Liaudies buities muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra