Alytuje į tarptautinę misiją Afganistane iškilmingai išlydėti Lietuvos kariai

Autorius: Data: 2012-04-26 , 10:22 Spausdinti

2012 m. balandžio 25 d. Alytuje, prie Laisvės angelo paminklo, vyko iškilminga į misiją Afganistane išvykstančių Lietuvos karių išlydėtuvių ceremonija.

Nuo gegužės vidurio tarnybą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacijoje pradės Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios Lietuvos karių pamainos (PAG-15), prie Goro provincijos policijos pareigūnų gebėjimų didinimo prisidėsiančios Policijos patarėjų grupės (PPG-1), Afganistano kariškiams patarsiančios Karinių patarėjų grupės (KPG-1), taip pat ISAF Vakarų regiono vadavietės štabe ir ISAF jungtinėje vadavietėje tarnausiantys kariai.

Karių išlydėjimo ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius, Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius brigados generolas Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės ir Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadovybė, Lietuvos karinių pajėgų dalinių vadai, kariai, Alytaus miesto ir rajono administracijos vadovai, karių artimieji.

Ceremonija Alytuje prasidėjo šv. Mišiomis Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau prie Laisvės angelo paminklo vyko iškilminga ceremonija.

„Esate savo amato profesionalai, kuriais ministerijos, Lietuvos kariuomenės vadovybės ir kiekvienas Lietuvos pilietis gali didžiuotis. Ne vieną kartą esame girdėję pagiriamą žodį iš tarptautinių partnerių apie Jūsų pasiryžimą tarnybai, atsakingumą ir nepriekaištingą užduočių atlikimą. Jūsų misija Afganistane – solidus ir rimtas jūsų tarnybos etapas“, – į karius ceremonijos metu kreipėsi krašto apsaugos viceministras M. Juozapavičius.

„Svarbu suprasti, kad Lietuva, vykdydama misiją Afganistane, solidarizuojasi su NATO partneriais ir padeda įgyvendinti bendrus tikslus, o tai tuo pačiu leidžia užtikrinti ir didesnį pačios Lietuvos ir regiono saugumą“, – PAG-15 kariams ir visiems susirinkusiems kalbėjo Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. J. V. Žukas, kartu pažymėjęs, kad šiuo metu yra užsitarnautas labai geras Lietuvos karių įvaizdis Afganistane, todėl labai svarbu ateityje šio įvaizdžio nesugriauti, savo veiksmais ir poelgiais jį palaikyti ir dar labiau sustiprinti. SP vadas taip pat padėkojo Japonijos, JAV, Gruzijos ir Ukrainos kariams ir civiliams už jų svarbų indėlį šioje misijoje ir palinkėjo visiems sveikiems sugrįžti namo.

Ceremonijos metu buvo pagerbti kariai, žuvę tarptautinėse operacijose, ir visisi žuvusieji už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Vėliau buvo išneštos gėlės, kurios padėtos prie Afganistane žuvusio kario seržanto Arūno Jarmalavičiaus kapo.

„Simboliška, jog 1991 m. Laisvės angelo paminklas sugrįžo į Alytų, kuomet lapkričio 23 d. buvo iškilmingai atidengtas, sveikindamas karius su Lietuvos kariuomenės diena. Paminklas buvo skirtas žuvusiems už valstybės laisvę ir nepriklausomybę atminti ir simbolizuoja mūsų tautos siekį gyventi laisvai ir nepriklausomai. Šiandien Laisvės angelas išlydi taikdarius į tarptautinę misiją linkėdamas visuomet ir visur garbingai atlikti pareigą, o lietuvių tautą kviesdamas budėti tėvynės sargyboje“, – teigė PAG-15 vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

Naujoji Lietuvos karių pamaina PAG-15 suformuota Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu. Pamainai, kurioje tarnaus apie 150 Lietuvos karių, vadovaus plk. ltn. A. Radvilas.

Į Afganistaną Birutės bataliono kariai vyksta antrą kartą. Šio dalinio kovinė vėliava Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje Čagčarane plevėsavo 2008 metais.

Į misiją Afganistane išvykstančioje PPG-1 (anksčiau vadintoje Policijos operacinėje mokymo ir sąveikos grupė) – 20 narių: 12 JAV karių ir aštuoni lietuviai – Karo policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Jai vadovaus majoras Darius Bartasevičius. Ši grupė kartu su Goro provincijos atkūrimo grupės sudėtyje veiksiančia Karinių patarėjų grupe (KPG-1, buvusi PAG Mokymo grupė)) Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms atliks patariamąją funkciją, siekiant gerinti vietos kariuomenės ir policijos gebėjimus perimant atsakomybę už saugumą Goro provincijoje.

Goro provincijoje veikiantys Lietuvos kariniai junginiai yra pertvarkomi atsižvelgiant į tai, kad nuo 2011 m. pabaigos yra keičiamas ISAF operacijos pobūdis ir pajėgos Afganistane pereina iš mokomosios į patariamąją funkciją Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms.

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

PAG-15 viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Jurgis Norvaiša

Žydrūno Sinkevičiaus nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra