Alytuje – misijai Afganistane besirengiančių karių labdaros renginys

Autorius: Data: 2012-03-07 , 10:51 Spausdinti

2012 m. kovo 12 d., pirmadienį, 18 val. Alytaus miesto teatre (Rotušės a. 2) misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos (PAG-15) kariai organizuoja labdaringą renginį „Misija Afganistane: parama, pareiga“.

Už vakaro metu surinktas lėšas bus perkamos higienos priemonės, kurių labiausiai trūksta Goro provincijos gyventojams. Paramą, kuri bus nupirkta pagal misijoje tarnavusių karių medikų pasiūlymus, Lietuvos taikdariai įteiks Afganistano Goro provincijos gyventojams savo misijos metu.

Organizuodami labdaringą renginį PAG-15 kariai siekia suvienyti įvairių padalinių karių, jų šeimų narių, Alytaus miesto gyventojų širdis ir gerumą kilniam tikslui.

„Nuo šiol Lietuvos kariuomenėje bus ne tik Karinės Jūrų, Oro, Sausumos, Specialiųjų operacijų bei Savanorių pajėgos, bet ir nauja rūšis – „Gerų širdžių pajėgos“, kurios išsiskirs visuomenės ir kariuomenės vienybe siekiant kilnaus tikslo. Juk tik pagalba ir užuojauta kitam, leidžia kiekvienam iš mūsų suvokti, kas tokie esame“, – vienbalsiai teigia renginį organizuojantys kariai.

Susirinkusiųjų į renginį svečių linkėjimai ir širdžių jėga įpareigos į tarptautinę operaciją vykstančius karius perduoti dalelę lietuviškos šilumos ir gėrio Afganistano Goro provincijos žmonėms. „Šiuolaikinis karys privalo turėti stiprias žmoniškąsias vertybes, taikos ir gėrio sampratą ir idealus savyje, tik tuomet jis turės moralinį pagrindą ginti taiką ir statyti savo skydą jos priešakyje“, – kalbėjo PAG-15 vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

Renginio svečius kariai pakvies ir į Aido Giniočio režisuotą „Atviro rato“ teatro spektaklį „Sparnuotasis Matas“.

Renginio programa:

18.00–18.40 val. – Renkasi svečiai ir žiūrovai, vyksta karinė mugė. Jos metu renginio svečiai galės stebėti vaizdus iš karių pasiruošimo misijai, susipažinti su „Penelopių klubo“, karių, tarnaujančių Afganistane, šeimų internetinės bendruomenės, veikla, pasimatuoti karių uniformas, dėvimas Afganistane, paklausyti Birutės bataliono orkestro koncerto.

19.00–20.00 val. – „Atviro rato“ teatro spektaklis „Sparnuotasis Matas“.

PAG-15 viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Jurgis Norvaiša, tel. 370 650 62 272.

***

Pusės metų misiją Afganistane gegužę pradėsianti PAG-15 sudaryta Alytuje dislokuoto Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu. Pamainai ir visam Goro PAG kariniam kontingentui vadovaus šio bataliono vadas majoras Artūras Radvilas. Tai bus jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudarys Birutės bataliono kariai.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Šių metų pradžioje Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra