Alytuje – misijai Afganistane besirengiančių karių labdaros renginys

Autorius: Data: 2012-03-13 , 13:29 Spausdinti

Pirmadienį, 2012 m. kovo 12 d., Alytaus miesto teatre misijai Afganistane besirengiantys Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės penkioliktosios pamainos (PAG-15) kariai organizavo labdaringą renginį „Misija Afganistane: parama, pareiga“.

Už vakaro metu surinktas lėšas – 3 575 Lt – bus perkamos higienos priemonės, kurių labiausiai trūksta Goro provincijos gyventojams. Paramą, kuri bus nupirkta pagal misijoje tarnavusių karių medikų pasiūlymus, Lietuvos taikdariai įteiks Afganistano Goro provincijos gyventojams savo misijos metu. Taip pat į misijos rajoną bus vežama papuošalų kolekcija, pagaminta ir padovanota menininkės Agnės Ramonaitės-Bočkienės. Mažiesiems Goro provincijos gyventojams bus perduoti žaislai, kuriuos dovanoja Europos informacijos centras ir Alytaus Afganistano karo veteranų nupirktos kanceliarijos priemonės.

Organizuodami labdaringą renginį PAG-15 kariai siekė suvienyti įvairių padalinių karių, jų šeimų narių, Alytaus miesto gyventojų širdis ir gerumą kilniam tikslui.

„Nuo šiol Lietuvos kariuomenėje bus ne tik Karinės Jūrų, Oro, Sausumos, Specialiųjų operacijų bei Savanorių pajėgos, bet ir nauja rūšis – „Gerų širdžių pajėgos“, kurios išsiskirs visuomenės ir kariuomenės vienybe siekiant kilnaus tikslo. Juk tik pagalba ir užuojauta kitam, leidžia kiekvienam iš mūsų suvokti, kas tokie esame“, – vienbalsiai teigė renginį organizuojantys kariai.

Renginio svečiai ir žiūrovai dalyvavo karinėje mugėje, kurios metu stebėjo vaizdus iš karių pasiruošimo misijai, susipažino su „Penelopių klubo“, karių, tarnaujančių Afganistane, šeimų internetinės bendruomenės, veikla, matavosi karių uniformas, dėvimas Afganistane, klausėsi Birutės bataliono orkestro koncerto.

Susirinkusiųjų į renginį svečių linkėjimai ir širdžių jėga įpareigoja į tarptautinę operaciją vykstančius karius perduoti dalelę lietuviškos šilumos ir gėrio Afganistano Goro provincijos žmonėms. „Šiuolaikinis karys privalo turėti stiprias žmoniškąsias vertybes, taikos ir gėrio sampratą ir idealus savyje, tik tuomet jis turės moralinį pagrindą ginti taiką ir statyti savo skydą jos priešakyje“, – kalbėjo PAG-15 vadas pulkininkas leitenantas Artūras Radvilas.

Vėliau kariai renginio svečius pakvietė į Aido Giniočio režisuotą „Atviro rato“ teatro spektaklį „Sparnuotasis Matas“.

PAG-15 viešųjų ryšių karininkas vyresnysis leitenantas Jurgis Norvaiša, tel. 370 650 62 272

***

Pusės metų misiją Afganistane gegužę pradėsianti PAG-15 sudaryta Alytuje dislokuoto Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono karių pagrindu. Pamainai ir visam Goro PAG kariniam kontingentui vadovaus šio bataliono vadas plk. ltn. A. Radvilas. Tai bus jau antroji PAG Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudarys Birutės bataliono kariai.

Afganistano Goro provincijoje veikianti Lietuvos vadovaujama provincijos atkūrimo grupė (PAG) – bendra civilių ir karių misija, NATO Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. International Security Assistance Force, ISAF) dalis, kuri savo veiklą pradėjo 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

Šių metų pradžioje Afganistano Goro provincijos sostinėje Čagčarane paskelbus atsakomybės už Čagčarano miesto ir jo rajono saugumą perdavimo vietos valdžiai pradžią, nuosekliai didinamas vietos saugumo pajėgų – kariuomenės ir policijos – pasirengimas perimti atsakomybę. Todėl pradėjus atsakomybės perdavimo procesą ir keičiant misijos pobūdį, Čagčarane veikiančios Lietuvos vadovaujamos PAG pagrindinė užduotis – rengti Afganistano nacionalines saugumo pajėgas, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

Vaizdo medžiaga

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra