Alytuje – Afganistane tarnaujančių karių artimųjų susitikimas su krašto apsaugos vadovybe

Autorius: Data: 2012-10-15 , 11:14 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2012 m. spalio 12 d. Alytuje susitikusi su Afganistane tarnaujančių karių artimaisiais teigė, jog dabar Afganistane tarnaujanti Goro provincijos atkūrimo grupė, sudaryta Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo bataliono pagrindu, šioje šalyje tarnauja paskutinį kartą, kadangi kitais metais Lietuva planuoja išvesti karius iš Afganistano Goro provincijos.

„Jūs esate taip pat šios misijos dalis, kadangi užtikrinate karių paramą čia, Lietuvoje“, – sakė ministrė, pasidžiaugusi, kad prigijo tradicija organizuoti susitikimus su karių žmonomis, vyrais, vaikais ir kitais artimaisiais.

Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė, ką tik aplankiusi karius Afganistane, perdavė šeimoms „dar šiltus“ jų linkėjimus, pasidalijo savo įspūdžiais ir pasidžiaugė, kad karių artimieji gali didžiuotis savo vyrais, puikiai atliekančiais pareigą tėvynei.

Susitikime Alytuje taip pat dalyvavęs Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis perdavė Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Arvydo Pociaus linkėjimus ir sveikinimus, padėkojo už paramą kariams ir palinkėjo susirinkusiems kantrybės jų laukiant. Tradiciškai tokių susitikimų metu buvo surengta ir tiesioginė vaizdo konferencija su Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės 15-ąja Lietuvos karių pamaina Čagčarane, kurios pagrindą sudaro Alytuje dislokuoto bataliono kariai.

Gausiai susirinkusios šeimos džiugiai sutiko savo karius kitapus ekrano, o vaikai parengė nuotaikingą pasveikinimą. Sveikinimus iš Čagčarano perdavė PAG -15 grupės vadas pulkininkas Artūras Radvilas. Specialiai šiam susitikimui kariai sukūrė ir parodė šeimoms vaizdo reportažą apie savo tarnybą ir kasdienybę stovykloje Čagčarane. Vėliau visi renginio svečiai bendravo prie kavos puodelio. Gausią vaikų kompaniją pradžiugino šventinis tortas ir atminimo suvenyrai. Taip pat karių artimieji per vaizdo ryšį galėjo asmeniškai pabendrauti su savo kariu.

Tokie Krašto apsaugos ministrės ir Lietuvos kariuomenės vadovybės susitikimai su misijose tarnaujančių karių šeimomis jau yra tapę gražia tradicija ir vyksta kiekvienąkart pasikeitus Goro provincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių pamainai Afganistane. Šių susitikimų metu, kurie paprastai vyksta baigiantis misijos pamainai, šeimos pasidalija laukimo patirtimi, išsako savo rūpesčius, džiaugsmus. Į misiją išvykusių karių šeimas globoja karių šeimų paramos grupės, karo psichologai. Jie buria šeimas į bendruomenę, padeda spręsti įvairius rūpesčius ir problemas, organizuoja šventes, stovyklas vaikams, rengia ekskursijas. Taip pat šeimos aktyviai buriasi ir bendrauja populiariame virtualiame „Penelopių klube“, kurio interneto svetainę prieš kelerius metus sukūrė viena iš misijoje tarnavusio kario žmonų.
Šiuo metu Afganistane tarnauja apie pustrečio šimto Lietuvos karių. Didžioji jų dalis yra dislokuota Goro provincijoje, kiti kariai tarnauja NATO vadovaujamos Tarptautinė saugumo paramos pajėgų operacijos štabuose Kabule ir Herate, taip pat Kandaharo oro uoste, Afganistano pietuose.

LR Krašto apsaugos ministerijos inform.

KAM nuotr.

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra