Almatoje su pilietinės visuomenės ir politinių partijų atstovais susitikęs ESBO pirmininkas ragina Kazachstaną palaikyti atvirą dialogą dėl reformų

Autorius: Data: 2011-03-02, 13:15 Spausdinti

2011 m. kovo 1 d. Almatoje susitikęs su Kazachstano nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų atstovais, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pabrėžė pilietinės visuomenės vaidmenį ir plataus politinio atstovavimo svarbą reformų Kazachstane pažangai.

„Kazachstanas vykdo svarbias reformas ir pilietinė visuomenė turi būti šio tęstinio proceso dalimi. Susitikimuose su valstybės vadovais vakar Astanoje ir su pilietine visuomene bei politinėmis partijomis šiandien raginau šalį toliau eiti reformų keliu“, – sakė ESBO pirmininkas.

„Kazachstanas galėtų siekti tapti demokratinių reformų įgyvendinimo per atvirą dialogą modeliu, ypač kalbant apie reformas rinkimų, žodžio ir susirinkimo laisvės, teismų nepriklausomybės, įstatymo viršenybės ir žmogaus teisių srityse. Tai prisidėtų prie Kazachstano vaidmens regione ir tarptautinėje arenoje stiprinimo“, – sakė A. Ažubalis.

Kalbėdamas apie žiniasklaidos laisvę ESBO pirmininkas aptarė sunkumus, kuriuos patiria nepriklausoma žiniasklaida, įskaitant neproporcingas teismų skiriamas baudas jai. Jis pabrėžė būtinumą laikantis ESBO įsipareigojimų atsisakyti baudžiamosios atsakomybės už šmeižtą.

A. Ažubalis pakvietė dalyvauti birželio mėnesį Vilniuje vyksiančioje konferencijoje žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo tema, kurią rengia ESBO pirmininkaujanti Lietuva kartu su ESBO atstove žiniasklaidos laisvei. Konferenciją asmeniškai globoja ESBO pirmininkas.

Susitikimuose taip pat aptarti iššūkiai, su kuriais susiduriama registruojant kai kurias politines partijas.

„Gruodžio mėnesį Astanoje ESBO valstybių vadovų priimta deklaracija tapo svarbiu Kazachstano 2010 metų pirmininkavimo laimėjimu. Deklaracija patvirtino pagrindines organizacijos vertybes ir įsipareigojimus. Privalome visi kartu siekti, kad žodžiai virstų realybe“, – sakė ESBO pirmininkas.

A. Ažubalis taip pat susitiko su įkalintų žmogaus teisių gynėjų Jevgenijaus Žovtiso ir žurnalisto Ramazano Jesergepovo žmonomis. Ministras išreiškė viltį, kad jie bus paleisti.

Oficialų vizitą Kazachstane A. Ažubalis antradienį, kovo 1-ąją, pradėjo Astanoje, kur susitiko su Kazachstano Prezidentu Nursulatu Nazarbajevu, užsienio reikalų ministru Kanatu Saudabajevu, Senato pirmininku Kasimu-Žomartu Tokajevu, žemųjų parlamento rūmų Mažiliso pirmininku Uralu Muchamedžanovu.

Vizitą A. Ažubalis tęs Kirgizijoje. Čia numatyti jo susitikimai Oše ir Biškeke.

www.urm.lt

ESBO (Sonya Yee) nuotr.

Nuotraukose:

1, 2. Ministras A. Ažubalis (centre) per susitikimą su pilietinės visuomenės atstovais, kairėje – ESBO centro Astanoje vadovas ambasadorius Alexandre Keltchewsky

3. Susitikimas su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu (dešinėje)

4. Susitikimas su Kazachstano užsienio reikalų ministru Kanatu Saudabajevu (dešinėje)

LR užsienio reikalų ministerija , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra