Almanachas „Vytauto Didžiojo karo muziejus 2010 metais“

Autorius: Data: 2011-02-25 , 12:32 Spausdinti

Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejus pristatė 2011 m. išleistą almanachą „Vytauto Didžiojo karo muziejus 2010 metais“.

Almanachą (Kaunas, 2011, 320 psl., tiražas 250 egz.) išleido Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. Išspausdino Lietuvos kariuomenės karo kartografijos centras.

Gausiai iliustruotame leidinyje pateikiami istoriniai dokumentai apie Karo muziejaus atidarymą (1921 m. vasario 16 d.), Maironio pamokslas, pasakytas šventinant muziejų, svarbiausiųjų įvykių kronika nuo 1919 iki 1951 metų. Skaitytojas sužinos, kaip Pščelnike buvo įkurta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno klėtelė-muziejus, kaip į muziejų pateko Jano ir Tado Stykų paveikslai bei grafų Tiškevičių kolekcija.

Taip pat pristatomi straipsniai apie išleistuves tarpukario Lietuvos karo mokykloje ir Lietuvos kariuomenės orkestrus gausiai iliustruoti nuotraukų rinkiniuose saugoma ikonografine medžiaga. Spausdinami prisiminimų fragmentai apie tautos panteonu virtusio Karo muziejaus sodelio atkūrimą, informacija apie muziejaus rinkinius ir leidinius, naująją Didžiosios salės ekspoziciją, edukaciją muziejuje, taip pat Vytauto Didžiojo karo muziejaus 2010 metų kronika.

2010-aisiais, jubiliejiniais Žalgirio mūšio metais, Vytauto Didžiojo karo muziejuje atidarytos 3 parodos, pristatytos 4 naujos edukacinės programos.

Leidinį parengė redakcinė kolegija. Atsakingasis redaktorius plk. ltn. dr. Gintautas Surgailis, kalbos redaktorius Žilvinas Tamošaitis, fotografas Artūras Užgalis, dizainerė Vaiva Šimonienė.

Vytauto Didžiojo karo muziejusComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra