Algirdo Juliaus Greimo metų paminėjimas Vroclave

Autorius: Data: 2017-05-16, 10:32 Spausdinti

Algirdo Juliaus Greimo metų paminėjimas Vroclave

www.voruta.lt

2017 m. gegužės 22-24 d. Vroclavo universitete vyks Tarptautinis lituanistikos kongresas. Į jau ketvirtą kartą vykstantį Tarptautinį lituanistikos kongresą atvyks su Lietuva susijusius dalykus, įvairiuose Lietuvos ir Lenkijos universitetuose, dėstantys dėstytojai ir su lituanistika susijusias studijas baigę magistrai ir doktorantai.

Kongreso metu bus skaitomi pranešimai net penkiose sekcijose, skirtose – lietuvių kalbai ir literatūrai, kultūrai ir folklorui, teisei, istorijai, politikai. Speciali sesija šiųmetiniame kongrese bus skiriama A.J.Greimo metams. Pranešimus skaitys mokslininkai iš įvairių aukštųjų Lietuvos ir Lenkijos mokyklų: Bonifacas Stundžia, Jūratė Landsbergytė, Vytautas Kardelis, Antanas Smetona, Bronė Stundžienė, Vilija Sakalauskienė, Jurgita Jaroslavienė, Eglė Keturakienė, Toma Birmontienė, Loreta Mačianskaitė ir daugelis kitų.

Kongreso metu Vroclavo gyventojams ir svečiams bus pristatyta Liudo Paruslkio paroda „Barokas ir betonas“, vyks Dmitrijaus Golovanovo ir Veronikos Čičinskaitės džiazo muzikos koncertas, taip pat bus parodytas režisierės Giedrės Žičkytės filmas „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Specialus susitikimas „In memoriam“ bus skirtas profesoriaus Leonido Donskio atminimui. Susitikimą ves žymus lenkų publicistas Edwin Bendyk, papasakosiantis apie susitikimus su L.Donskiu ir pristatysiantis lenkų kalba išleistas profesoriaus knygas.

Tarptautinį lituanistikos kongresą organizuoja Vroclavo universitetas ir Vroclavo Lituanistų klubas „Labas“. Renginių garbės globėjai – Žemutinės Silezijos vaivadijos maršalka, Vroclavo miesto Prezidentas, Žemutinės Silezijos vaivada, Vroclavo universiteto rektorius, Lietuvos Respublikos garbės konsulas Vroclave.

Daugiau informacijos: čia

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė

Nuotraukos autorius: Vroclavo Lituanistų klubo „Labas“ archyvas

Lietuva - Lenkija , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra